Artvin TTO ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte, geleceğin teknoloji yıldızlarına rehberlik eden projeler ve çalışmalar tanıtıldı.

Artvin Çoruh Üniversitesi Seyitler Kampüsündeki TTO binasında gerçekleştirilen toplantıya farklı bölümlerden ve topluluklardan öğrenciler katıldı.

Toplantıda, Artvin TTO tarafından yürütülen projeler ve sağlanan destekler hakkında bir sunum gerçekleştirildi. TTO Müdürü Öğr. Gör. Dr. Tayfun Öztürk, Artvin TTO'nun fikir aşamasından başlayarak ürünün ticarileşmesine kadarki tüm süreçlerde girişimci öğrencilerin yanında yer aldığını vurguladı.

Atatepe ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor Atatepe ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor

Öztürk, "Artvin TTO olarak, genç girişimcilere sadece fikirlerini geliştirme aşamasında değil, aynı zamanda bu fikirlerin ürüne dönüşmesi ve ticarileşmesi süreçlerinde de destek veriyoruz. Öğrencilerimizin yenilikçi fikirlerini hayata geçirebilmeleri için tüm kaynaklarımızı seferber ediyoruz." dedi.

Öğrencilerin, bu fırsatları değerlendirerek kendi projelerini hayata geçirme ve TEKNOFEST gibi ulusal ve uluslararası yarışmalara katılma imkanı bulabilecekleri belirtildi.

TEKNOFEST hakkında detaylı bilgilerin verildiği etkinlikte, öğrencilerin büyük teknoloji festivaline nasıl katılabilecekleri anlatıldı. Ayrıca, T3 Vakfı'nın gençlere sunduğu eğitim programları ve proje fırsatları hakkında da bilgi paylaşıldı.

T3 Vakfı Artvin İl Sorumlusu Gökhan Seyis, toplantıda yaptığı konuşmada, gençlerin teknoloji alanındaki yeteneklerini geliştirmelerine destek olmak amacıyla T3 Vakfı olarak çeşitli projeler yürüttüklerini belirtti.

Seyis, "Gençlerimize her zaman destek olmaya devam edeceğiz. Onların başarıya ulaşmaları için gerekli tüm imkanları sunmayı amaçlıyoruz." dedi.

Toplantı, katılımcılar tarafından, öğrencilere ilham vermek ve onları gelecekteki projelerinde desteklemek amacıyla yapılan başarılı bir etkinlik olarak değerlendirildi.

tto2

tto3

Editör: AYLA ALKAN