6-12 yaş aralığındaki sporculara haftanın belirli günlerinde eğitim verilerek güreş alt yapısı oluşturuluyor.

Bugün saat 14.30 da başlayan eğitimler 6 ve 10 yaş arasındaki öğrencilere ilk önce jimnastik eğitimi verilerek daha sonra 17.00 ve 19.00 saatleri arasında güreş için hazırlıklar gerçekleşiyor.

Borçka Mavi Çarşı’da bulunan Güreş Kulübünde Antrenörlük yapan Murat Bayram, güreşim bir ata spor olduğunu vurguladı. Öğrencilerin sakatlık riskini azaltmak için ilk önce jimnastik eğitimi verdiğini söyleyen Bayram “ İlk başta jimnastikten başlıyoruz. Sakatlık oranını düşürmek için alt yapısını veriyoruz. Kas kütlesini sağlamlaştırıyoruz. Sadece antrenman değil öğrencinin her şeyi ile ilgileniyoruz. Güreş kültürü çok farklı, her çocuk yapamaz. O yüzden biz sağlam adımlar ile çocuklarımızı hazırlıyoruz. Amacımız ülkeye güzel sporcular yetiştirmek” dedi.

Antrenör Murat Bayram, ailelerin çocukları spor alanlarına teşvik etmeleri için girişimde bulunmaları gerektiğini belirterek çocukların boş vakitlerini kaliteli bir şekilde spor yaparak geçirmeleri gerektiğini aktardı. Bayram, son olarak Avrupa’da Türk Bayrağını dalgalandırmak için sporcular yetiştirdiklerini vurguladı.

Ziraat Türkiye Kupası 4. eleme turu toplu sonuçları Ziraat Türkiye Kupası 4. eleme turu toplu sonuçları

 Hikmet BAŞAR