Türkiye’de yapılacak olan 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Kemalpaşa’nın Uzunyalı mahallesinden muhtar adayı olan Paşa Karaibrahimoğlu, eksikleri tespit ederek uluslararası nakliyecilik işini bırakıp hizmet yarışına girdiğini söyledi.

Uzunyalı'da yaşayan Karaibrahimoğlu, mahallenin temel sorunlarına ve ihtiyaçlarına dikkat çekerek, yerel halkın yaşam kalitesini artırmaya yönelik vaatlerde bulundu.

Paşa Karaibrahimoğlu özellikle eğitim, çevre ve çocuklar için oyun alanları hizmetlerinin geliştirilmesi hizmetlerine odaklandığını kaydetti.

Seçim kampanyası süresince mahalle sakinleriyle birebir görüşmeler gerçekleştiren Karaibrahimoğlu,  sorunları dinleyerek ve çözüm önerileri için projeler hazırladığını belirtti.

Halka hizmet için yola çıktığını aktaran Karaibrahimoğlu, “Uzunyalı muhtarı olmak kolay bir şey değil. 1828 seçmenimiz var. Vatandaşımızla her zaman iç içe olmak, sorunlarını çözmek için yanlarında olmak, seçim öncesi nasıl yanlarındaysak seçim sonrası da bu ilişkiyi devam ettirerek halkımızı yalnız bırakmamak şartıyla bu yola çıktım.” dedi.

Gazetecilerden Başkan Yılmaz’a ziyaret Gazetecilerden Başkan Yılmaz’a ziyaret

Mahallede en önemli sorunun çocuk parkı eksikliği olduğuna değinen Karaibrahimoğlu, “Çocukların ailesiyle birlikte parka çıkıp oynayabileceği yürüyüş yapabileceği bir alan yok. Bu yapacağımız ilk icraat olacak. Bu çok büyük bir problem değil. Bu çok büyük maddiyat gerektiren bir durum değil. Muhtarlık bütçesi oluşturarak yapılabilir. Ya da belediye, kaymakamlık hatta valilik ile konuşup dile getirip hizmet istemek gerekir. Bizim dönemimizde kurumlar arası iletişim kuvvetli olacak. Ayrıca temizlik konusunda da eksiklik var. Belediye çöpleri sabah alıyor bu da kirliliğe neden oluyor. Bunun çözümü için de çalışma yapacağız. Halkımız bize bu görevi verirse çalışmalarımız çok güzel olacak.” diye konuştu.

Hikmet BAŞAR

Editör: HİKMET BAŞAR