Artvin’in Murgul ilçesinde bu yıl 33’üncüsü düzenlenen "Osmanlı Köyü Özmal Geleneksel Boğa Güreşleri Festivali" sona erdi.

Murgul Çevre Köyleri Düzenleme ve Tertipleme Derneğince, Osmanlı Köyü Boğa Güreşleri arenasında gerçekleştirilen etkinlikte Artvin, Murgul, Şavşat, Borçka ve Yusufeli’nden getirilen 54 boğa yer aldı.

boğa güreşleri

İki gün süren festivalin son gününde “küçük orta”, büyük orta”, “küçük başaltı”, “başaltı” ve “baş” kategorilerinde 27 boğa güreşti.

Küçük orta kategorisinde Görkem Güven’e ait "Kanas", büyük orta kategorisinde Çetin Urhan’a ait "Karabela", küçük başaltı kategorisinde Hamit Pirge’ye ait “Kibar”, başaltı orta kategorisinde Erdal Öztürk’e ait "Karahaydar", baş kategorisinde de Erkan Keskin’e ait "Fırtına" isimli boğa birinci oldu.

Murgul’da güreşler devam ediyor Murgul’da güreşler devam ediyor

Festivalin ilk gün güreşlerinde ise “miniboy”, “deste”, “ayak”, “500 kilogram yıldızlar” ve “650 kilogram yıldızlar” kategorilerinde 27 boğa güreşti.

boğa güreşleri-1

İlk gün güreşlerinde ise, ayak kategorisinde Onur İnan’a ait “Mozver”, deste kategorisinde Emre Yılancı’ya ait “Aslan”, mini boy kategorisinde Can Akyüz ve Muhammet Yeşilbaş’a ait “Barzo”, 500 kilogram yıldızlar kategorisinde Tuğra Yıldıran’a ait “Ertuğrul” ve 650 kilogram yıldızlar kategörisinde ise Erkan Keskin’e ait “Paşa” isimli boğa birinci oldu.

Editör: HİKMET BAŞAR