Murgul Belediyesi sosyal ve kültürel belediyecilik anlayışıyla ilçede bulunan festival alanında 23 Nisan Çocuk Şenliği düzenledi.

Organize edilen şenlikte Cozurtan İkizler gurubu tarafından söylenen şarkılar ve sahnelenen dans gösterileriyle çocuklar doyasıya eğlendi.

Şenliğe aileleriyle katılan çocuklara ay yıldızlı balon ve Türk bayrakları ile renkli görüntüler oluşturdu.

Yüzlerini rengarenk boyayan çocuklar, kendilerine dağıtılan pamuk şeker, patlamış mısır ve meyve suları ile güzel havanın tadını çıkardı.

Anneler Gününe Özel Konser Düzenlendi Anneler Gününe Özel Konser Düzenlendi

Bazı çocuklar müzikle dans ederken bazı çocuklar da kurulan stantlarda resim çizip takım oyunları oynayarak çeşitli aktiviteler yaptı.

Palyaçolarla da eğlenen çocuklar unutulmaz bir gün geçirdi.

Etkinlikte gazetecilere açıklamalarda bulunan Murgul Belediye Başkanı Mehmet Yıldırım, bu tür şenliklerin gelenekselleşeceğini kaydetti.

Yıldırım, açıklamasında, "Belediye olarak sosyal ve kültürel etkinliklere önem gösteriyoruz. Sosyal aktiviteleri kısıtlı olan ilçemizde imkanlarımızı özellikle çocuklar ve gençlerimiz için sonuna kadar kullanacağız. Bugün burada yüzlerce çocuğun bir araya gelip aileleri ile birlikte dolu dolu vakit geçirmeleri bizim için son derece önemliydi. Asıl amacımız çocuklarımıza unutamayacakları bir gün geçirtmekti. Bunu başardığımıza inanıyorum. Katılım sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Bu bir başlangıçtı. Etkinliklerimiz, festivallerimiz artarak devam edecek." dedi.

şenlik3-1

şenlik2-1

Editör: HİKMET BAŞAR