Hopa Belediye Başkanı Utku Cihan, Nazım Hikmet’in Vasiyet Şiir’ndeki “Anadolu'da bir köy mezarlığına gömün beni, ve de uyarına gelirse, tepemde bir de çınar olursa, taş maş da istemez hani” dizeleri ile birlikte bütün belediyelere 3 Haziran’da çınar ağacı dikme çağrısında bulunmuştu.

Usta şair ve yazar Nazım Hikmet’in ölümünün 61’inci yıl dönümünde çınar ağacı dikme çağrısında bulunan Hopa Belediye Başkanı Utku Cihan, bugün saat 11.00’da Hopa’da bulunan Nazım Hikmet heykelinin yanına çınar ağacı dikerek kampanyayı başlattı.  

Whatsapp Image 2024 06 03 At 12.39.35

“Nazım Hikmet Ağacı” kampanyası hakkında açıklamalarda bulunan Hopa Belediye Başkanı Utku Cihan, Nazım Hikmet’i Anadolu yaşatmak ve vasiyetini yerine getirmek için çınar ağacı diktiklerini söyledi.

Anadolu’nun birçok yerinde Nazım Hikmet’in vasiyetini yerine getirmek için kampanyaya katılan belediyelerin olduğunu söyleyen Cihan, “3 Haziran büyük usta Nazım Hikmet’in ölümünün 61’inci yıl dönümündeyiz. Nazım’ın vasiyet şiirinde belirttiği “tepemde bir çınar ağacı” demişti bizde bu vasiyetini yerine getirmek için bugün Hopa’dan başlayarak diğer belediyelerimiz ile birlikte Fındıklı, Artvin, Kemalpaşa, Borçka Belediyesi ile birlikte bu vasiyeti yerine getirmek için bugün burada buluştuk. Bir çınar ağacı dikeceğiz hep birlikte. Nazım’ı Anadolu’da yaşatmak için, vasiyetini yerine getirmek için bugün buradayız. Nazım Hikmet’i yaşatmak için bir adım atmış olacağız. Sonraki süreçlerde aynı şekilde kampanyamızı ilerleterek Nazım’ı Anadolu’nun birçok yerinde vasiyetini yerine getirmek ve Nazım’ı şiirleri ile yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

Pazar esnafının sitemi; “İnternet, ticaretimizi kesiyor” Pazar esnafının sitemi; “İnternet, ticaretimizi kesiyor”

Hopa Sahili Nazım Hikmet heykeli yanında yapılan programda Nazım Hikmet’in şiiri okunarak çınar ağacı dikildi.

Whatsapp Image 2024 06 03 At 12.39.34 (2)Whatsapp Image 2024 06 03 At 12.39.34 (1)Whatsapp Image 2024 06 03 At 12.39.33

Editör: AYŞE ÖZDER