Vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak için son zamanlarda arttırılan trafik denetimleri kararlılıkla sürdürülüyor.

Bu kapsamda Artvin’de Nisan ayı içerisinde 26 bin 712 araç emniyet ve jandarma güçlerinin trafik ekiplerince denetlendi.

Yöresel Tatlılar Yapan Öğrenciler Yarıştı Yöresel Tatlılar Yapan Öğrenciler Yarıştı

Artvin valiliğinden alınan bilgiye göre, bu denetimlerde, çeşitli nedenlerden dolayı 985 araç sürücüsüne cezai işlem uygulandı. Trafiğe çıkması tehlike oluşturan 216 araç ise trafikten men edildi.

Kentte aynı ay meydana gelen 37 trafik kazasında 2 vatandaş hayatını kaybetti 59 kişi ise yaralandı.

Trafik kurallarının önemini vurgulamak için emniyet personelince, 67 sürücü, 23 kolluk personeli, 131 öğrenci olmak üzere toplamda 221 yol kullanıcısına yönelik ‘Genel Trafik Kuralları’ ‘Emniyet Kemeri ve Kask Kullanımının Önemi’ ile ‘Okul ve Yaya Geçitlerinde Sürücü ve Yayaların Uyması Gereken Kurallar’ konulu eğitim verildi.

Tüm kolluk gücü ekipleri ile vatandaşların can güvenliği ve huzurlu seyahati için gerekli kontrol, denetim ve bilgilendirme faaliyetlerini hassasiyetle sürdürmeye devam edeceklerini söyleyen Artvin Valisi Cengiz Ünsal, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Artvin’imizin huzuru ve güvenliği için mesai mefhumu gözetmeksizin birlikte çalıştığımız, fedakârca görev yapan tüm güvenlik güçlerimize özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

Editör: HİKMET BAŞAR