15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi üniversiteye hazırlanan 11’inci sınıf öğrencilerine üniversiteleri yerinde tanıtmak için Ankara ve Eskişehir’e program düzenledi. Üniversiteye hazırlık aşamasında olan 51 öğrenciyle yapılan üniversiteleri tanıtım kapsamında ilk gün Eskişehir Anadolu Üniversitesi 2.gün Ankara Gazi üniversitesini gezdiler. 

Ormancılara Kenevir Tanıma Eğitimi Verildi Ormancılara Kenevir Tanıma Eğitimi Verildi

Öğrencilere Kültür Gezisi-2
Gezi hakkında bilgi veren 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı ve edebiyat öğretmeni İbrahim Okur, gezinin üniversiteye hazırlanan öğrencileri hem motive edip hem de üniversite ortamlarını görmelerini sağlayıp kültür tanıtımı yapmak için gerçekleştirdiklerini belirtti. 51 öğrenciyle gezi düzenlediklerini söyleyen Müdür Yardımcısı Okur, “Program kapsamında ilk gün Eskişehir Anadolu Üniversitesini öğrencilerimize gezdirdik ve akabinde Eskişehir de saz ova parkını gezdik. Ankara’da 2 günlük bir programımız olacak bugün Anıtkabir’i gezdik. Yarın da birinci ve ikinci meclisi gezeceğiz. Sonrasında Gazi Üniversitesine gideceğiz. Sonra ki günde Nevşehir üzerinden peri bacaları, tuz gölünü programımız olacak. Bizlerin burada ki amacımız öğrencilerimize üniversiteleri yerinde tanıtırken buralarda ki kültürleri de görmelerini sağlama. Öğrencilerimizi motive edip sınava daha iyi hazırlanmalarını sağlamak istiyoruz” diye konuştu. 
15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencilerinden Çağan Gökdemir ise geziden çok memnun kaldıklarını belirtirken “Gezimiz şuan için çok güzel geçiyor. İlk gün Eskişehir Anadolu Üniversitesini gezdik ve üniversite çok güzeldi. Üniversite ortamını yerinde görmemiz bizleri  daha çok motive etti. Bugün ise Ankara’dayız ve Anıtkabir’i ziyaret ettik. Atamızın huzuruna çıktık inanılmaz güzel. Yarında Gazi üniversitesine gideceğiz. Burada çok güzel vakit geçiriyoruz ve gezi bizlere çok güzel düşünceler kattı. Bu imkanı bize sunan okulumuza teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT