Artvin'in kültürel ve edebi birikimini çocuklarla buluşturan Okuyan Artvin Projesi, unutulmaz bir şenlikle taçlandı. 9-10 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Çocuk-Edebiyat-Tabiat Şenliği'nde emeği geçenlere teşekkür etmek amacıyla teşekkür belgeleri verildi.

Iashvılı'den ARTSO’ya Ziyaret Iashvılı'den ARTSO’ya Ziyaret

Okuyan Artvin kitap kafede şube müdürü Zeliha Güney ve Ar-Ge ekibi, öğretmen ve öğrencilere teşekkür belgelerini takdim etti. Ardından Okuyan Artvin İl Koordinatörü Hacer Tüfekçioğlu, şenlikte görev alan tüm öğretmen ve öğrencilere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Belge takdiminin ardından konuşan Seyitler TOKİ Şehit Onur İlhan Ortaokulu Müzik Öğretmeni Oğuz Medetoğlu, öğrencileriyle oluşturduğu ritim grubunu anlattı. Medetoğlu, okullarının küçük olmasına rağmen öğrenciler arasında yetenekli gençleri bulmanın zorluklarına değindi. Ancak çocukların sosyal aktivitelere olan ilgisinden ilham alarak bir müzik etkinliği düzenlemeye karar verdiğini belirtti.

Whatsapp Görsel 2024 05 29 Saat 16.58.10 93Cf7Fa5Medetoğlu, geçen sene ortaokul gruplarıyla başladıkları çalışmalara bu sene ilkokul gruplarını da dahil ettiklerini ve öğrencilerin hevesli katılımının kendisini motive ettiğini dile getirdi. Öğrencilerinin gelişen ritim yetenekleriyle farklı tarzlardaki ritimlere yönelerek performanslarını zenginleştirdiklerini aktaran Medetoğlu, öğrencilerinin isteği ve azmi sayesinde şaşırtıcı gösteriler gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Medetoğlu, öğrencilerinin çalışma saatlerini ders saatlerinin dışında bile sürdürdüklerini ve bu isteklerinin kendisini daha da motive ettiğini ifade etti. Çocukların isteğinin ve yeteneklerinin, ortaya çıkardıkları güzel performanslarla gözler önüne serildiğini belirten Medetoğlu, çocukların potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olmanın kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Okuyan Artvin Projesi, çocukların sanat ve edebiyatla buluştuğu etkinliklerle onların gelişimine katkı sağlarken, öğretmenlerin ve öğrencilerin özverili çalışmalarıyla da başarıya ulaşıyor.

Editör: ALİ ERAY ÇELİK