Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe, “Artvin’imizde 5 yıl önce hizmet yapmış olmanın bize vermiş olduğu tecrübeyle artık daha detaylı, daha ince, daha stratejik bir çalışmanın başlayacağı döneme giriyoruz.” dedi.

“5 yılda Artvin’i çalıştık”

Hem iletişim noktasında hem projeler noktasında bu dönem Artvin’de olgunluk döneminin yaşayacağını aktaran Mehmet Kocatepe, “2014-2019 yılları arasında burada ufkumuz ölçüsünce bilgimiz, gücümüz ölçüsünce insanlara hizmet ettik. Geçen 5 yıl özellikle 2019’dan sonraki 5 yıl bizim de kendimizi eleştirdiğimiz kendimizi test ettiğimiz, kendimizi yenilediğimiz bir dönem oldu. 5 yılda ne yaptınız diye sorarsanız Artvin’i çalıştık derim. İyi hazırlandık.” şeklinde konuştu.

“Sizce Artvin’in en önemli sorunu nedir?”

Teşkilatları ile birlikte alanda yaptıkları çalışmalar sonucunda vatandaşlardan 114 adet talep aldıklarını ifade eden Kocatepe, “Artvin’e sorumuz şuydu: ‘Sizce Artvin’in en önemli sorunu nedir?’ Bunu çok önemsiyorum çünkü tecrübe dediğimiz bu. Biz 2013’te bunun aynısını yapmıştık. Ben 3 ay gezdim, sokaktaki insanlar bize öyle güzel bir envanter oluşturdular ki, biz de onların bir kısmını kitaplığınıza koyduk Allah nasip etti onun 10 katını yaptık ama insanlar işte bu beşinci maddedeki konuyu ben söylemiştim dedi güzel bir şey oldu. 2019’a geldiğimizde biraz daha kendi ufkumuzun ürünü planlama, projeler yaptık. Kitaplığınızı da öyle hazırladık. Gördük ki insanların daha basit ama güncel hayatlarını daha yakından ilgilendiren sorunlarının öne çıkması gerekiyormuş. Biz işte bu tecrübeyi kullanarak 2014’deki gibi yapıyoruz. Biz birinci yılda 12, ikinci yılda 24, üçüncü yılda 36 küçük büyük katlayarak 5 yıl hizmet ettik. Söyleyeceklerimizin çok daha üzerinde hizmet yapacağımızı biliyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

“Hasret bitiyor, hizmet yeniden başlıyor”

Atatürk’e hakaret eden Şevki Yılmaz’a suç duyurusu Atatürk’e hakaret eden Şevki Yılmaz’a suç duyurusu

5 yılda bu kente hasret kaldıklarını aktaran Kocatepe, “Artvin’in damak tadı oluyor insanlarda gördük ki gezdiğimiz her yerde hemşerilerimizle bizi özlemiş.  Yaklaşık 15 gündür bu kentte geziyoruz. 2013’deki gibi konuşuyoruz. Yemeğini yiyerek, çayını içerek öncelikle esnaf ile başladık. Gördük ki gerçekten bir ihtiyaç varmış. Bizler bu 5 yıl içerisinde kenti gözlemledik, neyi eksik neyi yanlış yaptığınızı çalıştık. Artvin’imize inandık gördük ki bizden daha çok bizimle ilgili düşüncelerini yenilemiş, taleplerini yenilemiş.” dedi.

Ayşe ÖZDER

olgunluk dönemi