Artvin Çoruh Üniversitesi Tiyatro Topluluğu, 3 ay sonra sahneye çıkıyor. 2023-2024 Akademi dönemi içersinde iki kere tiyatro gösterimi gerçekleştiren AÇÜ Tiyatro Topluluğu bu kez sahneye  ‘Orucunuzu AÇÜ’n Gelin’ tiyatro oyunuyla çıkacak.

Artvin Çoruh Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan tiyatro topluluğuna bu yıl 200’ün üzerinde katılım oldu. Üniversitenin en aktif topluluklarından olan Artvin Çoruh Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nun tiyatro gösterimlerine yoğun katılım oluyor.

‘Orucunuzu AÇÜ’n Gelin’ Sahneye Çıkacak-325 Mart Pazartesi günü saat 20.30’da Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonu’nda ‘Orucunuzu AÇÜ’n Gelin’ tiyatro oyunu gösterimi yapılacak.

Artvin Çoruh Üniversitesi Tiyatro Topluluğu Başkanı Faruk Satır, tüm Artvin halkını davet ederek şu ifadeleri kullandı;

 “Çok güzel bir yıl geçiriyoruz, Bizim için çok heyecanlı ve stresli bir süreç olmasına karşın aynı zamanda çok mutluyuz tekrardan sahneye çıkacağımız için. Artvin Çoruh Üniversitesi Tiyatro Topluluğu sayesinde güzel arkadaşlar edindik ve güzel bir ekip ruhu yakaladık.

Öğrenci arkadaşlarımız önceki oyunlarımızda olduğu gibi Pazartesi günü yine yalnız bırakmayacaklarından eminim. Pazartesi günü önem olan seyirciler ve seyircilerin eğlenmesi olacak.

E44142F8 E335 4590 951B 9C054489B4Fc
Önceki oyunlarımızda seyircileri eğlendirdiğimiz ve güldürdüğümüzü düşünüyoruz ve bu durumdan dolayı çok mutluyuz.

Her yıl Vize ve finallerden önce toplam 4 kere sahne alıyoruz. Artvin Çoruh Üniversitesi Tiyatro Topluluğu AÇÜ’nün en aktif topluluklarından ve bu sene 200 üzerinde bir başvuru oldu. Bu süreç gerçekten yoğun bir süreç olduğu için bazıları devam edemiyor.

Geleneksel Türk El Sanatlarını Tanıtmak İçin Kentleri Geziyorlar Geleneksel Türk El Sanatlarını Tanıtmak İçin Kentleri Geziyorlar

Artvin aktivite anlamda çok seçeneği yok. Bu açıdan Tiyatro topluluğunda bulunduğum için çok mutluyum

Pazartesi günü oyunumuz için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Ekimiz çok heyecanlı. Bu yıl 3’üncü oyunumuz olacak. Pazartesi oyunumuzdan sonra finallerden sonra bir kez daha sahneye çıkacağız.

‘Orucunuzu AÇÜ’n Gelin’ Sahneye ÇıkacakÖğrencilerin vize ve final haftalarında rahatlaması için sınav dönemlerine yakın bir tarihte çıkıyoruz. Pazartesi günü herkesi bekliyoruz.”

Editör: ALİ ERAY ÇELİK