Özel eğitim öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan çeşitli etkinliklerin olduğu bahar şenliğinde günün anlam ve önemini anlatan Okul Müdürü Uğur Yıldırım “Bugün burada bulunmamızın sebebi il genelinde özel gereksinimli öğrencilerin kaynaşmasını sağlamak için toplandık. Öğretmenlerimizin hazırlamış olduğu etkinliklerde siz değerli katılımcıların destekleri ile beraber güzel bir gün geçireceğimizi umuyorum” şeklinde konuştu.

Özel gereksinimli öğrencilere  (2)

Bahar şenliğinde konuşma yapan Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar şu ifadeleri kullandı;

Artvin'den Deprem Bölgesine Konteyner Ev Bağışı Artvin'den Deprem Bölgesine Konteyner Ev Bağışı

“Güzel şehrimiz Artvin tarihi misyonuyla gerçekten de bir eğitim şehri. Biz de eğitim camiasının bir üyesi bu ailenin bir ferdi olarak bütün çalışan arkadaşlarımızla birlikte istiyoruz ki bu şehirde eğitimini sürdüren her öğrencimizin yeteneklerini en üst düzeyde geliştirelim. Onları bu aziz millete, devlete faydalı iyi birer birey olarak, iyi meslek sahibi insan olarak hediye edelim.

Özel gereksinimli öğrencilere  (5)

Bu çabamızda en önemsediğimiz, en kritik değerde hissettiğimiz ve öncelediğimiz öğrenci gurubumuz ise özel gereksinimli öğrencilerimiz. Bizim için çok kıymetliler. Biz Artvin’de özel gereksinimli öğrenciler için ihtiyaç hissettikleri tüm uygulamaları yapıyoruz. Özel eğitim sınıfı, kaynaştırma sınıfı, meslek eğilim odaları, özel eğitim okulları ne gerekiyorsa halk eğitim merkezlerinde onların becerilerini geliştirmek için açtığımız kurs sayısını ve çeşitliliğini de arttırmaya çalışıyoruz. İstiyoruz ki bu çocuklarımız oku bitirdiğinde bir meslek icra ederek iş sahibi olsunlar. Yaşam becerilerini kazandıralım ki bağımsız olarak yaşamlarını sürdürebilsinler. Bu amaçla da yoğun bir yıl geçirdik. Bütün çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum”

Ali Eray ÇELİK

Özel gereksinimli öğrencilere  (1)

Özel gereksinimli öğrencilere  (6)

Özel gereksinimli öğrencilere  (4)