Özel gereksinimli bireylerin hayata adapte olabilmeleri ve eğitimlerini devam ettirebilmeleri amacıyla açılan Engelsiz Yaşam Merkezi’nde, Artvin Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde eğitim veren usta öğreticiler Anneler Günü’ne özel etkinlik düzenledi.
Özel gereksinimli bireyler, usta öğreticilerinin de destekleriyle anneler gününün anlam ve önemine uygun hediyeler tasarladı. Ahşap boyama ile ‘canım annem’ yazılı hediyelik ve magnetler tasarlayan usta öğreticiler ve özel öğrenciler, tüm annelerin anneler gününü kutladı.

eym4
Usta Öğretici Kadriye Yağcı özel öğrencilerinin hediyeleri hazırlarken mutluluk ve gurur duyduklarını ifade etti. 
Yağcı, şunları söyledi:
“Merkezimizde engellilere yönelik ahşap süsleme, turistik hediyeler tasarlama, el nakışları ve daha birçok kurslarımız mevcuttur. Anneler gününde de özel çocuklarımızın güzel annelerine günün anlam ve önemine uygun hediyeler tasarlamaya çalıştık. Kamuran Özdemir Atlılar, Seher Kermen, Çiğdem Durmuş, Fatma Algın, Sedanur Aktaş Atabey ve benim rehberliğimde ürünleri tasarladık. 
Ahşap süslemede ahşabı belirli aşamalardan geçirdikten sonra annelerin zevklerine uygun boyama ve süsleme çalışmalarında bulunduk. Daha sonra hediyelik magnetler tasarladık. Öğrencilerimizin istekleri doğrultusunda seçtikleri renkler ile boyama aşamasını tamamladık. Öğrencilerimiz ürünleri tasarlarken annelerine hediye hazırlama ve üretmenin gururu ile ürünleri yaptılar. Bizde onların duyduğu mutluluk ile mutluluğumuza mutluluk kattık. 
Engelsiz Yaşam Ailesi olarak önce özel çocuklarımızın özel annelerinin ve tüm annelerin anneler gününü kutluyoruz.”
 eym2

eym3

Başkan Kolaylı Güven Tazeledi Başkan Kolaylı Güven Tazeledi

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT