Artvin Çoruh Üniversitesi öğrencileri, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etmek ve Gazze halkına destek olmak için basın açıklaması yaptı.
Artvin Gençlik Merkezi, Artvin Çoruh Üniversitesi ve Artvin İl Müftülüğünün destek verdiği programda, Artvin Çoruh Üniversitesi Merkez Yerleşkesinde bulunan kütüphane önünde toplanan kalabalık, İsrail’e tepki gösterdi.
Programda öğrenciler adına basın açıklamasını okuyan Artvin Çoruh Üniversitesi Hemşirelik Bölümü 4. Sınıf öğrencisi İlayda Özer, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

“Özgür Filistin için Gençlerle Kampüsteyiz”-2
Filistin’de yaşanan soykırıma sessiz kalmaya gönüllerinin el vermediğini ifade eden Özer, “Üniversite gençleri olarak siyonist İsrail’i proteste etmek, kermes düzenleyerek elimizden gelen yardımı toplamak ve onlara ulaştırmak istedik. Dualarımızla destek veriyoruz. Oradaki görüntüler bizleri çok üzüyor. Hepimizin için param parça, rabbim oradaki kardeşlerimize güç kuvvet versin. Bizler de unutmayalım birlik olarak sesimizi duyuralım.” Şeklinde konuştu.
Çeşitli yiyeceklerin satışa sunulduğu kermeste, öğrenciler tarafından şiirler okundu. 
Filistin temalı tabloların sergisinin de yer aldığı programa öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

Futbolcular Alacaklarından Feragat Etti Futbolcular Alacaklarından Feragat Etti

“Özgür Filistin için Gençlerle Kampüsteyiz”-3
Programın iki gün boyunca devam edeceğini ifade eden Gençlik Hizmetleri Müdürü Hayati Güneri, “Artvin Çoruh Üniversitesi Genç Ofisinde faaliyetlerini yürütmekte olan gönüllü üniversite gençlerimiz Kudüs’te, Gazze’de, Filistin’de yaşanan dramı, yaşanan acıları duyurmak, hatırlatmak ve farkındalık oluşturmak için kurumumuzdan böyle bir etkinlik yapmak istediklerine dair proje getirdiler. Bizler de bu projeye karşılık paydaşlarımızla, Artvin Çoruh Üniversitesi, Artvin İl Müftülüğü ve Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte bu programı gerçekleştirdik.
Gençlik Merkezlerimizdeki Genç Ofislerimizde yapmış oldukları el sanatlarının sergisi, el emekleriyle yaptıkları gıda maddelerinin ve çeşitli malzemelerin satışa sunulması kermes şeklinde düzenlenmesi bu program aynı zamanda iki gün riba olarak gençler tarafından planlandı.

“Özgür Filistin için Gençlerle Kampüsteyiz”-5
Yan tarafta iki çadır kuruldu. Yan tarafta iki çadır kuruldu. Burada gençlerimizin yapmak istediği şey farkındalık oluşturmak Filistin’de yaşanan zulme dikkat çekmek. Toplanan paramız tutanak altına alınarak Artvin Müftülüğümüz Diyanet Vakfı aracılığıyla gerekli yerlere ulaştırılacaktır.”

“Özgür Filistin için Gençlerle Kampüsteyiz”-1
“İsrail’i sana havale ediyoruz”
Filistinliler için programda dua ettiren İl Müftüsü Mesut Harmancı, “Burada Gazze’deki kardeşlerimizi anmak, onları zikretmek, hatırlamak, unutmamak ve dünyaya bunu haykırma adına halis bir niyetle toplandık. Onların üzerlerine bombalar atan, dünyanın kurulduğu günden bu yana başına bela olan musallat olan siyonist İsrail’i sana havale ediyoruz. İsrail’i, yandaşlarını kahru perişan eyle.” Dedi.

Editör: AYLA ALKAN