“Muhtarlığı ek iş olarak değil tek iş olarak yapacağım” “Muhtarlığı ek iş olarak değil tek iş olarak yapacağım”

Gürcistan’dan Kemalpaşa ilçesine yapılan seyahatler, Kemalpaşa’da esnaflık yapan vatandaşları memnun etmeye devam ediyor.

Sarp Sınır kapısında minibüsçülük yapan Ferdi Tuzcu, Gürcülerin alışveriş yapmak için Kemalpaşa ilçesini tercih ettiklerini söyledi.

WhatsApp Image 2024-01-24 at 19.31.50 (1)

Sarp Sınır Kapısında oluşan yoğunluğun minibüsçüler ve esnafları olumlu etkilediğini dile getirerek “Yılbaşından sonra yoğunluk düşük ama genellikle Gürcistan’dan buraya alışveriş yapmak için gelen oluyor. Onların parası bizim ülkemize göre daha yüksek olduğu için orada her şey pahalı o yüzden bunları karşılamak için buraya geliyorlar. Bize göre iyi tabi ki çünkü biz minibüsçüler, esnaflar için çok iyi oluyor” dedi.

“Alışverişimi Yapıyorum, Gidiyorum”

Gürcistan’dan Kemalpaşa’ya alışveriş yapmak için geldiğini söyleyen Gürcü vatandaş Marina, Türkiye’de fiyatların daha ucuz olduğunu söyledi. İlçede alışverişini yaptıktan sonra tekrardan Gürcistan’a geri döndüğünü belirtti. Marina “Batum’dan geldim Kemalpaşa’ya gidiyorum alışveriş yapıyorum. Ben çok memnumum gezmeye geliyorum, alışveriş yapıp evime geri dönüyorum. Burada fiyat farkı var bizim için daha iyi daha ucuz. Eve ne lazımsa ne istiyorsam geliyorum alışverişimi yapıyorum gidiyorum” diye konuştu.

Ayla ALKAN

WhatsApp Image 2024-01-24 at 19.31.50

Editör: AYLA ALKAN