Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Sarp Kara Hudut Sınır Kapısında taksi durağının yapılmaması konusu hakkında açıklamalarda bulundu.

Bayraktutan, yaptığı açıklamada, “Artvin ili Kemalpaşa İlçesi Sarp Köyü sınırları içerisinde Devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan 20 metrekarelik alanın taksi durağı olarak kiralanması adına ilgili makamlara defalarca resmi talepte bulunulmuş ancak olumlu bir sonuç alınamamıştır. An itibarıyla Sarp’ta hizmet veren 34 ticari taksi plakası bulunmaktadır.” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için soru önergesi veren Bayraktutan, açıklamasında şunları kaydetti:

“Türkiye'nin Kafkaslar ve Orta Asya'ya açılan en önemli kara hudut kapılarından Gürcistan sınırındaki Sarp Sınır Kapısı Kara hudut kapıları arasında en fazla yolcu ve araç geçişinin gerçekleştiği kapılardan biridir. Her dönem yoğunluk yaşanan bölgede taksi durağının şart olması, burada hizmet vermekte olan taksici esnafının belli bir yerinin olmaması nedeniyle ortaya çıkan düzensizliğin ve kargaşanın önüne geçilmesi ayrıca Sarp Sınır Kapısı’na gelen yolcuların Kemalpaşa, Hopa ve komşu ilçelere seyahati konusunda haksız kazanç elde eden kişilerin engellenmesinin sağlanması adına ilgili talebin karşılanması için ivedilikle gerekli düzenlemelerin hayata geçirilmesi gerekmektedir.

Yıllardır süre gelen mağduriyetin giderilmesi adına gerekli düzenlemeler ne zaman hayata geçirilecektir?

Artvin Mutfağı Dünyaya Tanıtılıyor Artvin Mutfağı Dünyaya Tanıtılıyor

İlgili taleplerin karşılanarak, Sarp Köyü sınırları içerisinde taksi durağı kurulması adına yer tahsisinin sağlanması adına bir takvim açıklar mısınız?"