Köy Halkı RES’E Karşı Çıktı Köy Halkı RES’E Karşı Çıktı

Üç gün sürecek olan şenlik, zengin programıyla katılımcılara unutulmaz bir deneyim sunmayı hedefliyor. Şavşat Kültür ve Sanat Evi Sorumlusu Mehmet Fatih Keskin, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, şenliğin amacının edebiyatı ve sanatı yeniden hayatımıza kazandırmak olduğunu belirtti.

Keskin, “Şavşat Kültür ve Sanat Evi olarak edebiyatı ve sanatı hayatımıza tekrar kazandırmak için tasarladığımız Kültür Sanat Şenliğimizi 9, 10, 11 Ağustos tarihlerinde yapacağız. Şenliğimizin içeriğinde henüz net olmamakla birlikte söyleşi-imza günü, ekoloji paneli, çocuk etkinlikleri ve konserlerimiz olacak. Şavşat halkı ile birlikte edebiyata, sanata ve eğlenceye doyacağımız bir program olması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Şenliğin programı ve etkinlik yerleri ilerleyen günlerde detaylandırılacak olsa da, katılımcıları birbirinden çeşitli etkinlikler bekliyor. Şenlikte yer alacak başlıca etkinlikler arasında:

Söyleşi ve imza günü, ünlü yazarlar ve sanatçılarla yapılacak söyleşiler ve imza günleri, katılımcılara edebiyat ve sanat dünyasıyla yakın temas kurma fırsatı sunacak.

Ekoloji paneli, doğa ve çevre konularında farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenecek paneller, katılımcıları bilgilendirerek ekolojik bilinci artırmayı hedefliyor.

Şavşat Kültür ve Sanat Şenliği YapılacakÇocuk etkinlikleri, çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler, onların sanata ve edebiyata olan ilgilerini artırarak, yaratıcı ve eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacak.

Müzik dinletisi ve konserler, yerel ve ulusal sanatçıların performanslarıyla renkli geçecek olan müzik dinletileri ve konserler, katılımcılara keyifli anlar yaşatacak.

Şavşat'ın benzersiz doğasında, tarihin izlerini taşıyan köyleri ve zengin kültürel mirasıyla anılan bu topraklarda, şenlik boyunca edebiyat, sanat ve doğa iç içe olacak. Çok kültürlü yapısıyla zenginleşen ilçede düzenlenecek olan şenlik, hem yerel halkı hem de ziyaretçileri kültür ve sanatla buluşturacak.

Mehmet Fatih Keskin, Şavşat halkını ve tüm sanatseverleri şenliğe davet ederek, “Şavşat'ın eşsiz doğasında, tarihin izlerini taşıyan köyleri ve zengin kültürel mirasıyla anılan bu topraklarda, yeni bir soluk, yeni bir vizyon yaratmak için yola çıkıyoruz. Çok kültürlü yapısıyla zenginleşen ilçemizde, kültür ve sanatın buluştuğu bir etkinlikte buluşmak için tüm Şavşat halkını davet ediyoruz” dedi.

Şavşat Kültür ve Sanat Şenliği'nin programı ve etkinlik yerleri, ilerleyen günlerde Şavşat Kültür ve Sanat Evi tarafından paylaşılacak. Şavşat'ın kültürel ve sanatsal zenginliğini ortaya çıkaracak olan bu etkinlik, katılımcılara unutulmaz bir deneyim sunmayı vaat ediyor.

Editör: ALİ ERAY ÇELİK