Türkiye’de 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Artvin AK Parti İlçe Belediye Başkan adaylarının belli olmasının ardından adaylar tanıtıldı.

İlçelerde aday tanıtımları yapan AK Parti teşkilatı, bugün Şavşat’ta partililer ile bir araya geldi.

"Dünyayı Tadıyorum" Şavşat Mutfağında "Dünyayı Tadıyorum" Şavşat Mutfağında

Aday tanıtım programında partililere seslenen AK Parti Şavşat İlçe Belediye Başkan Adayı Durmuş Aydın,  “Çok güzel bir tablo var. Ben heyecanlıyım. Görüyorum ki sizde çok heyecanlısınız. Çünkü Şavşat’ın kaderini değiştireceğiz.”dedi.

Sözlerine ilçeye bağlı Karaköy köyünde yol açma çalışması sırasında meydana gelen çığda hayatını kaybeden İl Özel İdaresi personeli kepçe operatörü Gökhan Yılmaz’a rahmet dileyerek başlayan Aydın, “Geçtiğimiz günlerde elim bir kaza sonucu Gökhan Yılmaz kardeşimizi görev şehidi verdik. Ben kendisine rabbimden rahmet diliyorum. Ailesine taziyelerimi sunuyorum. Şavşatlı hemşerilerimize başsağlığı diliyorum. Şavşat’ın doğa, kış şartları ağır. Böyle bir bölgede yaşıyoruz. Ben de böyle bir bölgede belediye başkan adayı olarak sizlerin karşısındayım.” şeklinde konuştu.

“Şavşat’ın kaderini değiştireceğiz”2

“Şavşat için bütün gücümüzü, bütün hünerimizi kullanacağız”

Şavşat ile bağımı hiçbir zaman kopartmadığını ifade eden Aydın, “Ben Şavşat’ta belediye başkanlığı yapacaksam geçmişte Şavşat’a hizmet etmiş bütün belediye başkanlarına bütün katkı sunanlara teşekkür ediyorum. Kim bir çivi çakmışsa ondan Allah razı olsun.

Bizim belediye başkanlığımız kesinleşirse ertesi gün ben ne yapacağımı biliyorum. Koltuğa oturduğumuz andan itibaren hemen meclisi toplayacağız tabi onun takvimi vardır. Komisyonları, görev dağılımlarını yaptıktan sonra yollara düşeceğiz. Bursa’ya, İstanbul’a, Ankara’ya gideceğiz. Türkiye’deki bütün iş insanlarının listesini çıkartacağız. Türkiye’deki bütün Artvinli ve Artvinli dostu siyasetçilerin isimlerini çıkartacağız.

Türkiye’de, Artvin Şavşat okumada yazmada eğitimde öncedir. Geçmişte buradan çok sayıda çocuk yetişmiş Türkiye’de belirli bölgelerde görev yapıyorlar. Bakanlıklarda, Genel Müdürlüklerde çok sayıda bürokratımız var. Onların da isimlerini yazacağız. Birinden kamyon, birinden kepçe isteyeceğiz. Birini kardeş belediye yapacağız.” dedi.

Ayşe ÖZDER