Hopa Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısında alınan karar göre şehir içi dolmuş ücretlerine zam getirildi.

Fiyat artış talebiyle kooperatif tarafından şubat ayında meclise gelen konu Plan ve Bütçe komisyonuna havale edilmişti. Mart ayında plan ve bütçe komisyonu çalışmalarını tamamlayamadığı için karara varılamadığı belirtilerek tekrar Plan ve Bütçe komisyonuna havale edildi.

Hopa’da Gençler Bayram Etti Hopa’da Gençler Bayram Etti

2 Mayıs’ta yapılan Meclis toplantısında Plan ve Bütçe Komisyonunun aldığı raporda yolcu sınırlamaları, akaryakıt ücretlerinde artış, araç bakım ve muayene oranlarının artışı ve döviz kurlarının artması neticesinde yaşanan hayat şartlarını zorlu gerekçe gösterilerek talep edilen öğrenci 12 TL sivil 15 TL olmasına oy birliği ile karar verildiği açıklandı.

Meclis toplantısına katılım göstererek görüş bildiren öğrenciler 10 TL’den 12 TL’ye çıkarılacak ücretin bir ay toplamında fazla olacağına dikkat çekti.

Öğrencilerin ve sivillerin görüşlerini dinleyerek uygulanacak zam ücreti hakkında konuşan Hopa Belediye Başkan Utku Cihan, “Ocak ayından itibaren olması gereken bir zam bu dolayısıyla minibüsçülerinde burada bir eksik çalışma meselesi var. Komisyon doğrultunda gelen zammı şimdilik verelim daha fazla eksik çalışmalar devam etmesin ama hemen sonrasında hem vatandaş tarafı hem de taşımacı tarafında ortak bir çalışma yürütebiliriz” dedi.

Meclis’te şehir içi yolcu taşıma ücreti oy birliği ile kabul görülerek Öğrenci 10 TL’den 12 TL’ye, sivil 12 TL’den 15 TL olarak güncellendi.

Editör: AYŞE ÖZDER