Temmuz Ayına İlişkin 1 Milyar 21 Milyon Lira SED Ödemesi Hesaplara Yatırıldı Temmuz Ayına İlişkin 1 Milyar 21 Milyon Lira SED Ödemesi Hesaplara Yatırıldı

Borçka’da her cuma günü Çoruh Caddesi üzerinde kurulan semt pazarı bu hafta da kuruldu.
Kış ürünlerinin iyiden iyiye azaldığı pazarda yaz meyve ve sebzelerinin kuruşması ile tam olarak  yaza geçildiğini hissettirdi. 
Artan maliyetlerin etkisinin en çok görüldüğü yerler arasında gıdalar dikkat çekerken fiyat artışları pazar tezgahına da yansıyor. Borçka’da vatandaşlar her cuma sebze ve meyve alışverişi yapmak için semt pazarının yolunu tutuyor. 
Köylülerin kendi üretimlerinin ve Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden getirilen meyve ve sebzenin satışa sunulduğu pazarda fiyatlar alıcıyı da satıcıyı da zorluyor. Hayat pahalılığın devam ettiği ülkede alım gücü düşmeye devam ederken kimi vatandaş fiyatları görüp eli boş evine dönüyor.
Akaryakıtta gelen zamlar, döviz kurundaki yükseliş, çarşı-pazara ise zam olarak yansımaya devam ediyor.
Kurulan semt pazarında fiyatlar şu şekilde ;
Erik 50 lira, patlıcan 30 lira, muz 65 lira, soğan 15 lira, patates 15 lira, karpuz 50 lira, fasulye 50 lira, kira 50 lira, domates 35 lira, salata 35 lira, kapya biber 75 lira, biber 30 lira, havuç 25 lira, salkım domates 50 lira, kavun 25 lira olarak satışa sunuldu.

Editör: AYŞE ÖZDER