Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hopa İlçe Kadın Kolları'nın 15. Olağan Kongresi büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Seçimde, Şeniz Aytaş ve Gülseven Akyürek başkanlık için yarıştı. Şeniz Aytaş 124 oy alarak Kadın Kolları Başkanı seçilirken, Gülseven Akyürek 45 oy aldı.

Şeniz Aytaş, yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. Aytaş, Atatürk’ün izinden giden bir kadın olarak parti içerisindeki enerjiyi Hopa’nın her köşesine yaymayı hedeflediğini belirtti. Konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Ben Atamızın izinden giden bir kadın arkadaşınız olarak sizlerin huzurundayım. Üzülerek söylüyorum ki gücünü ve heyecanını parti binalarına hapseden bir Cumhuriyet Halk Partisi var. Ben parti binasına hapsolmuş heyecanı şehrimizin her ilçesine, her mahallesine, her köyüne, her sokağına ve her hanesine yaymak için yönetici arkadaşlarımla birlikte Kadın Kolları Hopa İlçe Başkanlığına adayım.

Yönetim Kurulu arkadaşlarımla birlikte görevimizi alır almaz, daha önce de olduğu gibi yine her yerde olmaya devam edeceğiz. Eğer bir yerde acı ve hüzün varsa Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları o acıya ve hüzne ortak olacak, eğer bir yerde sevinç ve mutluluk varsa Cumhuriyet Halk partisi Kadın Kolları o sevinç ve mutluluğa da ortak olacak!"

Aytaş, konuşmasında kadın haklarına ve toplumsal cinsiyet eşitliğine de vurgu yaparak şu ifdeleri kullandı;

"Ülkemizin ve partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk; 'dünya üzerinde gördüğünüz her şey kadının eseridir' diyerek verdiği haklarla toplum içerisinde kadının önemini belirtmiştir. Kadın Kolları Hopa İlçe Başkanı olarak seçilirsem yönetimimizle birlikte kadınlarımızın aile, sosyal, ekonomik ve iş hayatındaki sorunlarıyla kadına karşı her türlü şiddeti önlemek için çalışacağız. Hep birlikte olursak kazanırız inancıyla eşit, çağdaş, örgütlü mücadelemiz için göreve hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum.

Whatsapp Görsel 2024 06 08 Saat 19.37.54 C8Cf39B5Yaşanan bütün haksız ve hukuksuz uygulamaları durduracağız. Örgütlendikçe güçlenecek, güçlendikçe örgütleneceğiz. Her zaman dediğimiz gibi; kadın umuttur, mücadeledir, emektir, azimdir, gelecektir, cesarettir, eşitliktir. Yaşam, kadındır. Bizler sımsıkı kenetlenerek önce partimizde sonra Türkiye'de eşitliği yükselteceğiz. Başardıklarımızla kendimizi sınırlandırmadan, daha fazlası için çalışacağız. Atatürk’ün izinde, 6 oka olan tüm bağlılığımızla, örgütümüzün gücüyle eşitliği hep birlikte inşa edeceğiz."

Yönetim Kurulu ve Kongre Delege Adayları

Kongre kapsamında ayrıca yönetim kurulu ve kongre delege adayları da belirlendi. İşte yeni dönemde görev alacak isimler:

Yönetim Kurulu Adayları (Asil)

Perihan Aydın Genç

Hatice Dişli

Ebru Aydın

Bahar Topaloğlu

Seyhan Azaklı

Arzu Küçükler

Huriye Altınkaya

Sayime Karabulut

Yönetim Kurulu Adayları (Yedek)

Sibel Başar

Deniz Güner

Gülizar Aksu

Nermin Güler

Nilay Kadan

Esen Tuaç

Deniz Korzay

Şükran Ustabaş

İl Kadın Kolları Kongre Delege Adayları

Emel Kaynak

İlknur Kırçiçek

“Hayat pahalılığı insanları bitiriyor” “Hayat pahalılığı insanları bitiriyor”

Sultan Akbiyik

Necla Alagöz

Saygül Altınkaya

Ayşe Cihan

Şerife Ustabaş

Hava Öztürk

Nes Kapucu

Yeşim Koyuncu Gedik

Emel Çapkin

Lale Bayrak

Deniz Özçep

Serçin Ekmekçi

Editör: ALİ ERAY ÇELİK