CHP İl binasında açıklamalarda bulunan Olgun Gümrükçü, AK Parti adaylarının iktidarın gücünü kullanarak Artvin’e hizmet etme vaatlerini eleştirerek, “Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde yoğun bir yağış olmuş ve ilimizin birçok yerinde heyelanlar meydana gelmiştir. Allah’tan gelen bu afet karşısında elden bir şey gelemedi. Fakat özellikle il merkezimize en yakın konumdaki köylerden Yukarı Şehitlik köyü ve bünyesinde TOKİ binaları, öğrenci yurtları, üniversite binalarını da barındıran Seyitler Köyü’nün yolu içler acısı vaziyette; her gün üzerinden yüzlerce araç geçtiği halde tehlike saçıyor ve müdahale bekliyor. İktidar partisi milletvekili ve belediye başkan adayı her fırsatta Artvin Belediyesini kazandıkları halde iktidar gücünü kullanıp Artvin’e hizmet edeceklerinin vaadini veriyorlar.” dedi.

İl Özel İdaresi sorumluluğunda olan Seyitler Köyü yolunun bir an önce yapılması için Milletvekili Faruk Çelik’i göreve davet eden Gümrükçü, “Şimdi önce sayın vekile soruyorum Seyitler köyü merkezi iktidara bağlı devlet kurumları bünyesinde bulunduğu halde ve son 2 yılda 4 kez heyelan neticesinde kapandığı halde, belediye partiniz bünyesinde değil diye mi herhangi bir önlem almadınız? 3-4 yerde kopmuş ve her an kopacak gibi duran yolda illa birilerinin ölmesi mi bekleniyor?  Biz muhalefet partisi yöneticileri olarak sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz ve bu yolların bir an önce düzeltilmesini istiyoruz. Sizler de sorumluluğunuzu yerine getirin ve bu konuya acilen çözüm bulun.” diye konuştu.

AK Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Kocatepe’nin önceki dönem belediye başkan adayı olduğunu hatırlatan Gümrükçü, o zaman da iktidarın AK Parti olduğunu işret ederek, “Bir sorum da sayın eski başkan ve hali hazırdaki başkan adayına: bir önceki döneminizde başka partiden mi başkan olmuştunuz yoksa bir başka parti mi iktidardaydı da bu dönem vaadiniz belediyede iktidar gücünü kullanmak oluyor? Seyitler köyünü belediye bünyesine katıp belediye hizmetlerinden faydalanmasını sağlayacağınızı belirtmişsiniz. Artvin belediyesinin onlarca kat üzerinde olan İl Özel idaresi sorumluluğundaki Seyitler Köyüne şimdi hizmet götüremiyorsunuz da kısıtlı belediye imkânlarıyla mı hizmet götüreceğiniz hayalini kuruyorsunuz? Önceki döneminizden belediyemize hediye bıraktığınız ‘50 milyon lira’ borcun tek kuruşunun hesabını vermeden bu halktan nasıl oy isteyeceksiniz? Daha sonra hepsini tek tek açıklayacağımız, Artvin halkının helal paraları ile alınmış kaybolan kavurmaların, kiralık araçların hesabını vermeden nasıl tekrar aynı parayı kullanma yetkisi isteyeceksiniz? Bir programda güvendiğiniz insanların bu kaynaklara ihanet ettiğini söylemişsiniz, sayın başkan sorumluluğunuz altındaki bir kurumun malının parasının çalınmasına bu derece nasıl kayıtsız kaldınız?  Şimdi ki seçim vaadinizin Milletvekili Faruk Çelik beyin sizi denetleyecek olması ne kadar acı. Bu vaatlerle Belediyeyi size teslim etmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Hikmet BAŞAR

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi Ziyareti Kazım Karabekir Anadolu Lisesi Ziyareti

Editör: HİKMET BAŞAR