Artvin Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleşen ziyarette, Başkan Zeki Alkan ve Artvin Gazetecilik Basın Yayın organları olan Gündem Artvin ve Artvin’de Haber gazetesi çalışanları yer aldı.

SGK-2

SGK İl Müdürü Kahraman Derece, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, SGK'nın yürüttüğü çalışmalar ve vatandaşlara sunduğu hizmetler hakkında bilgiler verdi.

Derece, "SGK olarak toplumun her kesimine ulaşmayı, her vatandaşımızın sosyal güvenlik haklarından en iyi şekilde yararlanmasını sağlamayı hedefliyoruz. Bu tür ziyaretler, kamuoyu bilincini artırmak ve medya ile diyalog kanallarımızı güçlendirmek için büyük önem taşıyor." dedi.

Artvin’in sosyal güvenlik bilincinin yüksek bir kent olduğunu vurgulayan Derece, kayıt dışı istihdamın diğer illere göre oldukça az, çocuk işçinin ise hiç olmadığını belirtti.

SGK-1

İktidar çayı öldürdü üretici tabutunu taşıdı İktidar çayı öldürdü üretici tabutunu taşıdı

Artvin’de 17 bin SGK’lı çalışan olduğuna değinen Derece, kentte özel sektörün SGK ödeme oranının yüzde 88 olduğunu söyledi.

E-devlette 165 uygulama ile vatandaşa hizmet verdiklerini aktaran Derece, vatandaşlara bir tık uzakta olduklarını da sözlerine ekledi.

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gazetecilik ve sosyal güvenlik konularında yapılan bu tür iş birliklerinin toplum yararına olduğunu vurguladı.

Başkan Alkan, "Kurumlarımızın şeffaflığı ve ulaşılabilirliği, medyanın da desteğiyle daha da artacaktır. Bu ziyaretler, bizlere topluma aktaracağımız bilgiler konusunda daha fazla kaynak sunuyor." şeklinde konuştu.

Ziyaret, karşılıklı görüş alışverişleri ve sohbetin ardından sona erdi.

Editör: HİKMET BAŞAR