CHP meclis üyeleri belli oldu CHP meclis üyeleri belli oldu

Soğuk kış gününde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına Artvin belediyesi temizlik personelleri yetişti. Çöpe atılan yiyecekleri toplayan temizlik personelleri Artvin’de birçok noktada bulanan sokak hayvanlarına veriyor.

Çöplere atılan yiyecekleri toplayan temizlik personelleri, sokak hayvanlarını kimi zaman elleri ile besliyor kimi zaman da onların bulunduğu alanlara yiyecekleri bırakıyor. Sokak hayvanları, Artvin Belediyesi’nin çöp aracının geliş saatlerine alıştıklarından dolayı aynı noktada oluyor.

Her akşam saatlerinde sokak hayvanlarını beslediklerini söyleyen temizlik personelleri, hem çöpe atılan yiyeceklerin heba olmaması için hem de sokak hayvanların soğuk günlerde doyurduklarını söyledi.

Hayvansever olduğu aktaran Artvin Belediyesi Temizlik Personeli Mert Ali Akbulut, “Vatandaşların çöpe attığı yiyeceklerin yani ekmek, yoğurt, yemek ne varsa işte onların ziyan olmaması için yiyecekleri saklayarak sokak hayvanlarını besliyoruz. Genelde sokak hayvanlarını ellerimizle besliyoruz bazen de yiyecekleri onların ulaşabileceği noktalara koyuyoruz” dedi.

Sokak hayvanları temizlik personellerini görünce çok mutlu olduklarını belirten Akbulut, “Sokak hayvanları artık bize alıştı. Ne zaman geleceğimizi artık biliyorlar. Çöp aracını görünce hemen yanımıza geliyorlar. Gerçekten çöplere atılan yiyecekler ziyan oluyor. Soğuk günler geçiriyoruz, kış mevsimindeyiz. Sokak hayvanları yemek bulmakta zorlanıyorlar. Biz de atılan yiyecekleri toplayıp sokak hayvanlarını doyuruyoruz. Hayvanlar mutlu olunca biz de mutlu oluyoruz” şeklinde konuştu.

WhatsApp Görsel 2024-01-23 saat 13.36.09_27f68cd3

Ali Eray ÇELİK