SOL Parti Artvin İl Örgütü “Ülkenin geleceğini ön plana alan devrimci bir sorumluluk anlayışıyla AKP rejimini yenmek için Kılıçdaroğlu'nu destekliyor; en 2 milyon oyu sandıkta korumayı taahhüt ediyoruz. Yarınımızı ırkçı sağ anlayışlara teslim etmeyecek bir mücadeleye söz veriyoruz” dedi.

Seçimlerde ülkeyi ve ülkenin geleceğini ön plana alan devrimci bir sorumlulukla mücadelelerinin sürdüğü ifade edilen SOL Parti İl Örgütünün açıklamasında “28 Mayıs’ta da siyasal İslamcı faşizme son vermek için Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemeye devam edeceğiz. Bu kötülük imparatorluğuna hayır diyen gençler ve kadınlar başta olmak üzere tüm emekçileri ve ezilenleri sandığa gidip oy vermeye çağırıyoruz. Birleşirsek başarabiliriz.

En az 2 milyon oyu SOL Parti olarak koruyacağımızı taahhüt ediyoruz. Tüm muhalefet güçlerini SOL Parti’nin kampanyasına destek vermeye çağırıyoruz. Birlikte bir dayanışmayı geliştirerek muhalefetle koordinasyon içinde tek bir sandığın boş kalmaması için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz.

Bayraktutan oyunu kullandı Bayraktutan oyunu kullandı

Öte yandan da bilinmeli ki halkın hiçbir talebini dikkate almayan, sığınmacı karşıtlığını kışkırtarak milliyetçi, sağ bir eksene sıkışan muhalefet anlayışıyla ülkenin ekonomik ve sosyal krizlerin aşılamayacağı açıktır.

SOL Parti, etnik ve mezhepsel temelli ayrışmalar üzerinden yükselen gerici faşist siyasetler karşısında mücadelesini sürdürmeye devam edecektir. Ezilen halkların toplumsal taleplerinin; kardeşçe bir arada yaşanmalarının sesi olacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Ali Eray ÇELİK