Milletvekili Çelik oyunu kullandı Milletvekili Çelik oyunu kullandı

SOL Sandık Görevlileri ile seçim güvenliği sağlamak için yola çıkan SOL Parti, Türkiye’de 2 Milyon oy koruma hedefiyle kampanya başlattı. Hedefledikleri sayıyı kısa sürede geçen SOL Parti Artvin’de il ve ilçelerinde 29 okul, 71 sandık ve 21 bin 012 oyun güvenliğini koruyacaklar.

SOL Parti Artvin İl Örgütü yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“SOL Parti olarak ülkemizin geleceğini ön plana alan devrimci bir sorumluluk anlayışıyla mücadele ettik ve etmeye devam ediyoruz. 28 Mayıs’ta çetelerin, mafyaları, tarikatların kadın düşmanlarıyla ülkenin bütün karanlık güçlerini barındıran bu rejime son vermek için Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz.

Seçimin ilk turunda bütün hilelere rağmen devletin bütün imkanlarını kullanmasına rağmen AKP kazanamadı. Bu rejim halktan güven oyu alamadı. Aksine bu rejime karşı büyük bir çoğunluk hayır oyu kullandı. Bu seçim sonuçları bu rejimi yenebileceğimizin en açık göstergesidir. O yüzden ilk turda seçime gitmeyen, sandığa gitmeyen bütün yurtaşlarımıza sandığa gitmeye, sandıkta birleşmeye ve kazanmaya çağırıyoruz.

SOL Parti Asla vazgeçme (1)

SOL Parti olarak seçim güvenliği için örgütlü mücadeleyi hayata geçirdik. İl il, okul okul, sandık sandık koruyacağımız oyları açıkladık. Hedefimiz 2  milyon oyu korumaktı ve biz bu sayıyı 2 günde geçtik. Bütün muhalefete de çağrımızı büyütmeye, ortaklaşmaya ve boşta tek bir sandık bırakmamak üzere birlikte çalışmaya davet ediyoruz. Asla vazgeçmeyelim. Mesele memleket olduğunda, laiklik olduğunda, bağımsızlık olduğunda, özgürlüklerimiz olduğunda, geleceğimiz olduğunda asla vazgeçmeyelim.

Hepimiz bilelim ki; 28 Mayıs’ta bu rejimi yenmek ve sonrasında da ülkemizin kaderini gerici, ırkçı, faşist sağa bırakmamak için örgütlü mücadeleyi büyütmekten başka yolumuz yok. SOL Parti 28 Mayıs’ta sandıkta hayırlarımızı birleştirmeyi ve kazanmayı 28 Mayıs’tan sonra geleceğimiz ve haklarımız için örgütlü mücadeleyi büyütmeye çağıyor.”

Ali Eray ÇELİK