SOL Parti ülke genelinde yürüttüğü 28 mayısta sandıklara sahip çıkmak adına Artvin’de de eksik kalan sandıklarda “Biz de varız” çalışması yürütüyor. 28. Dönem Sol Parti Artvin Milletvekili Adayı ve SOL Parti Artvin İl Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Akyürek 14 Mayıs öncesi ve sonrasında 28 mayıs seçimine dair Partisinin Artvin’de yürüttüğü seçim çalışması hakkında açıklama yaptı.

Akyürek 28 Mayıs yapılacak olan seçimde sandıklara sahip çıkacaklarını belirterek “Gerek sosyal medyada olsun gerek sokakta gördüğümüz insanlarla konuşurken de mücadelenin her zaman devam etmesi gerektiğini diktatörlerin her zaman bu şekilde seçim aldığını ve bunu bu şekilde hile ve hurdayla seçimi almaya çalıştığını ama aynı zamanda bu kadarda dezenformasyona rağmen kazanamadığını gördük ve biz mücadelemizi bir adım ileriye taşımakla sorumluyuz” dedi.

Zafer Partisi'nden istifa eden ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri AK Parti'ye geçti Zafer Partisi'nden istifa eden ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri AK Parti'ye geçti

SOL Parti Artvin İl Yöneticisi Özlem Akyürek şu açıklamaları yaptı;

“Öncelikle şunu söylemek istiyorum, Artvin’de biz Sol Parti olarak sokak çalışması yaptık ve halkımızla birebir görüşerek ve fikrimizi anlatarak çalıştık ve olumlu izlenimlerde aldık. Yaptığımız konuşmalarımızda Türkiye’nin geleceği açısından aydınlık bir yol kurma ümidini büyütmeye çalıştık aslında.

Bu sürece giderken herkesin içinde büyüttüğü umutsuzluk şöyleydi bu iktidar önceki seçimlerde her zaman olduğu gibi, hile ve hurdayla bu seçimleri almışlardır ve yine alacaklar gibi halkımızın konuşmaları vardı ve bu duyguyu bizler sezinleyebiliyorduk iktidarın bunu yapabileceğini ve geldiğimiz noktada doğrudur bir umutsuzluk ve yine bir bitkinlik elbette var ilimizde tıpkı bütün ülkede olduğu gibi.

Ancak her şeye rağmen umudu büyütmek aslında bizlerde olmalarını istedikleri, bezginlik, bitkinlik ve ümitsizliğin tekrar aydınlık gelecek günlerin ümidini tekrar yerleştirmek için biz sözümüzü söylemeye devam ediyoruz.

Evet sandıklara sahip çıkmak ise evet ”Burası biz de” eksik olan yerde biz varız diyerek sandıklara sahip çıkmak refleksi gösteriyoruz, bu şekilde mücadeleyi bir adım öteye götürmeye çalışıyoruz.

28 Mayıs sürecine giderken de bu söylemlerle çıkıyoruz gerek sosyal medyada olsun gerek sokakta gördüğümüz insanlarla konuşurken de mücadelenin her zaman devam etmesi gerektiğini diktatörlerin her zaman bu şekilde seçim aldığını ve bunu bu şekilde hile ve hurdayla seçimi almaya çalıştığını ama aynı zamanda bu kadarda dezenformasyona rağmen kazanamadığını gördük ve biz mücadelemizi bir adım ileriye taşımakla sorumluyuz. Bizler bunu ifade ederek 28 Mayıs seçimine giderken “Burası bizde” diyoruz ve sandıkları korumaya davet ediyoruz ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanması için de aynı zamanda Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanması sonrasında da aydınlık bir Türkiye’nin yolunu açmak içinde mücadelemizi büyütmeye devam ediyoruz”

Ali Eray ÇELİK