Gazeteci İsmet Başar federasyon başkanı Yılmaz Karaca‘yı Eskişehir’in Sarıcakaya ilçesinde Kozlu evlerinde bulunun konutunda ziyaret ederek ülke gündemi, yerel medyanın geldiği son durum, kapatılmakta olan gazeteler ve işsiz kalan gazetecilerin akıbeti konularında bilgi alışverişi yaptı.

Son Bir Haftada 48 Terörist Etkisiz Hale Getirildi Son Bir Haftada 48 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

CHP’nin 31 Mart sürecinde aldığı başarı ve bu başarıyı kalıcı kılmamın yöntemlerinin de konuşulduğu sohbete Gazeteci İsmet Başar’ın Eskişehir’de yaşayan İnşaat Mühendisi oğlu Eray Başar da eşlik etti.

Karaca “Yerel medyanın içler acısı durumunu her platformda dile getiriyorum. TGF olarak birlik ve beraberlik içerisinde bir dayanışma anlayışıyla meslek mensuplarımıza hizmet üretiyoruz. Hükümet nezdinde de bazı girişimlerimiz var. Ancak yıllardır özellikle Anadolu basını yok olmakla karşı karşıya, dolayısıyla kapanan gazetelerin çalışanları da işsiz kalıyor. Hükümet bu duruma çözüm bulamadı.

Burada CHP’ye büyük sorumluluklar düşüyor. CHP yönetimi ve belediyeleri yerel basına sahip çıkmak ve destek olmak zorunda. Özellikle bazı CHP’li belediyeler meclis kararlarını özet olarak yerel gazetelerde yayınlatıyorlar. Bunu tüm belediyeler hayata geçirmeli. Bu durum belediyeler kanununun ilgili maddeleri tarafından destekleniyor” ifadelerine yer verdi.

Karaca’nın özel konutunda gerçekleşen bu ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getiren TGF başkanı “Artvin’i çok seviyorum iki kez geldim. Tekrar gelmek istiyorum ilk fırsatta Artvin’e geleceğim. Yeni seçilen belediye başkanlarına başarılar diliyorum” dedi.

Whatsapp Image 2024 05 01 At 13.19.03

Editör: AYŞE ÖZDER