Yapılan açıklamada toplanan bağışların yüzde 60’ı depremzedelere, yüzde 40’ı gençlerin sportif alan faaliyetleri için kullanılacak.

Türk Hava Kurumu Artvin Şubesi Emin Üçüncü, Artvin’de havacıların geliştirilmesi sivil sportif anlamda ve turizm anlamında geliştirilmesi için çalışmalarımızı başlattıklarını duyurdu. Üçüncü yaptığı açıklamada Artvin Valisi Yılmaz Doruk’u ziyaret ettiklerini ziyaret sırasında her yıl toplanan bağışların konuşulduğunu ve bu yıl toplanan bağışların yüzde 60’ı depremzedelere, yüzde 40’ı gençlerin sportif alan faaliyetleri için kullanılacağını açıkladı.

“Türk Hava Kurumu Artvin Şubesi Emin Üçüncü yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği'ni ziyaret etti Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği'ni ziyaret etti

Geçen kurban döneminde atamamız yapıldı. Yönetim kurulu arkadaşlarımızla beraber o günden bugüne Artvin'de havacıların geliştirilmesi sivil sportif anlamda ve turizm anlamında geliştirilmesi için çalışmalarımızı başlatmış durumdayız. Geçtiğimiz gün de yönetim kurulumuzdaki bazı arkadaşlarla vali beyi ziyaret ettik. Malumunuz her yıl Türk Hava Kurumu fitre, zekât ve bağışlar topluyor. Bu yıl deprem dolayısıyla toplanacak olan bu bağışların yüzde altmışını genel merkezimizin kararı ile tüm illerimiz de direk depremzedelere gönderilecek yüzde kırkı da gençlerimizin sportif alan faaliyetleri için kullanılacak.”