Türkiye İşçi Partisi,  4 Şubat Pazar günü saat 12.00’de Zafer Çelenk Çarşısı (Kapalı çarşı)’da TİP Arhavi İlçe Örgütü’nün açılışını gerçekleştirdi. Açılışa Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş katılım sağladı.

Arhavi’de esnafları ziyaret eden Baş, ilçe örgütünün açılısında konuşma gerçekleştirdi. İlçe örgütlerini diğer siyasi partilerin yaptığı gibi ilçe başkanına makam olsun diye yönetim kuruluna makam olsun diye açmadıklarını belirten Baş, “Biz bu parti binasını Arhavi’de hangi haksızlığa uğramış olursa olsun hangi partiye oy vermiş olursa olsun tüm işçilerin, emekçilerin alın teriyle yaşayan insanların bir dayanışma evini açıyoruz. Bir hak alma mücadelesi için açıyoruz. Biz bu parti binasını Arhavi’de iktidarın baskısına direnen tüm kadınları yan yana gelebileceği bir kadın dayanışma evi olarak açıyoruz. Biz Arhavi’de bu binayı gericilerin, yobazların, faşistlerin, tarikatların cemaatlerin kucağına ittiği genç arkadaşlarımız kendi kültürlerini, kendi dayanışmalarını, kendi anlayışlarını bu binalarda örgütlensinler diye açıyoruz. Burasını bir dayanışma, bir aydınlanma merkezi olarak açıyoruz” ifadelerini kullandı.

TİP Arhavi İlçe Örgütü’nü ortak halk mücadelesini büyütmek için açtıklarını belirten Baş, “Dünya görüşü ne olursa olsun siyasi görüşü ne olursa olsun haksızlığa uğrayan doğasına, kentine, emeğine, geleceğine sahip çıkmak isteyen tüm yurttaşlarımızla bir arada olabilmek için onlarla omuz omuza ortak mücadeleyi büyütmek için bu binayı açıyoruz” dedi.

TİP Arhavi İlçe Örgütü Açılışı Yapıldı-3

Yerel Seçimlerin yaklaştığını ve Türkiye’nin kurtulmasının sadece oy kullanmaktan ibaret olmadığını belirten Baş, “31 Mart’ta seçim var. Ben 31 Mart’a kadar evimde oturmaya devam edeyim, 31 Mart’a kadar hiçbir şey yapmayayım, 31 Mart günü gideyim sandıkta oyumu kullanayım ve bu memleket kurtulsun. Bu memleketin kurtulması o kadar kolay değil. 5 yılda bir sandık önümüze gelince gideceğiz sandığa oyumuzu kullanacağız bundan sonra da her şey güllük gülistanlık olacak. Hayır karşımızdakiler böyle değiller. Kusura bakmayın dost acı söyler böyle bir kurtuluş yok” ifadelerini kullandı.

Baş yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı;

“Memleketin geleceğini kazanmak adına birtakım adımlardan cesurca adımlardan kaçınmamız lazım. Bana göre 31 Mart sabahı uyandığımızda hangi belediyeyi kimin aldığı önemlidir ama daha önemlisi Türkiye’de bir sosyalist belediyeler birliği kurabiliyor muyuz kuramıyor muyuz o daha önemlidir. Bakın  Türkiye’de 900 küsur tane belediye var. Sosyalistlerin yönettiği belediyeleri dışarıda bırakın bir tane örnek belediye gösteremezsiniz. O zaman şimdi demek ki bu işin arkasında bir akıl var demek ki bu işin arkasında bir ideoloji var demek ki bu işin arkasında örgütlü halkın devreye girmesi var. Doğrusunuz haklısınız ama güçsüzdür bunu mu söyleyeceğiz. O zaman kusura bakmayın o zaman bu seçimde oy kullanmayın gidin at yarışı oynayın. Biz burada doğru olanı güçlü hale getireceğiz. Haklı olanı güçlü hale getireceğiz. Haksız ama güçlü olana teslim olursak bugün onurumuzu kaybederiz yarın insanlığımızı kaybederiz. Bize yakışan iyiliği, doğruyu, güzelliği, haklıyı aynı zamanda güçlü kılabilmektir. Güçlendirmek için mücadele etmektir.”

TİP Arhavi İlçe Örgütü Açılışı Yapıldı-2

Altınsoy  "Memleketime Hizmet Etmek İçin Buradayım” Altınsoy "Memleketime Hizmet Etmek İçin Buradayım”

Ali Eray ÇELİK