Arhavi Belediyesi’nin 2 Mayıs’ta gerçekleştirdiği meclis toplantısında tır parkından şehir merkezine servis konulması gündeme getirildi.

Gündemin ikinci maddesinde yer alan “ilçemiz sınırları içerisindeki tır parkından şehir merkezi arasında servis konulması” Belediye Başkanı Turgay Ataselim tarafından belediye meclis üyelerine sunuldu.

İl Özel İdaresi tarafından işletilen tır parkında şoför esnafının Arhavi’den faydalanması ve ilçe esnafına kazanç sağlanması için ücretsiz bir şekilde servis konulması gerektiği belirtildi.

Güzergahta çalışan tırların ilçedeki AGM arkasındaki park alanına ve Gençlik Merkezi Müdürlüğü yanına park etmeleri ile birlikte sürücüler temel ihtiyaçlarını karşılamak için ilçe merkezine ve esnafa katkı sağladığı gözlemlenirken gelen şikayetler doğrultusunda tırlar kaldırılarak tır parkına park edilmeye başlandı.

Tırların, tır parkına park edilmesiyle birlikte ticari kazanç sağlayan esnafa ciddi bir kayıp oluşturduğu belirtilerek hayata geçirilecek proje ile tır parkı alanında şehir merkezine ücretsiz servis konulmasının esnafa katkı sağlayacağı ifade edildi.

Gençlik Haftası Kutlamaları Devam Ediyor Gençlik Haftası Kutlamaları Devam Ediyor

Başkan Atselim, aynı zamanda mülkiyeti Çoruh Üniversitesine ait eski Çay Fabrikası idari binasının bulunduğu alana düzenleme yaparak geçici tır parkı oluşturmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Belediye meclisine sunulan proje oy birliği ile kabul edilerek, önümüzdeki günlerde tır parkından şehir merkezine ücretsiz servis konulmaya başlanacak.

İlçede başlanacak olan servis ile birlikte Arhavi esnafının ekonomik açıdan kazanç sağlanması bekleniyor.

Editör: AYŞE ÖZDER