Avrupa Birliği, Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı kapsamında, Kırsal Kalkınma alanında IPARD programını uygulayan TKDK tarafından girişimcilere toplamda 66 milyon Euro hibe desteği sağlanacak.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Artvin İl İrtibat Ofisinden yapılan duyuruda çağrı ilanı kapsamında sunulan desteklerden faydalanabilmeleri için ilgili sektörlerde faaliyet gösteren tüm yatırımcıları, başvuru sürelerini geçirmeksizin projelerini hazırlamaya davet etti.

Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar tedbirleri kapsamında iki ana sektördeki başvurular kabul edilecek.

Çağrıda, makine-ekipman, hizmet alımlarına, görünürlük alımlarına, yapım işlerine uygun olan harcamalar bu kapsamda yer alacak.

Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar tedbirleri kapsamında, Süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, kırmızı et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, kanatlı eti ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, meyve ve sebze ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, yumurtanın işlenmesi ve pazarlanması desteklenecek.

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi Ziyareti Kazım Karabekir Anadolu Lisesi Ziyareti

İlan döneminde hibe oranı yüzde 50 olup üretici örgütlerinin yapacağı ortaklaşa yatırımlarda bu oran yüzde 70’e kadar çıkabilecek. Yenilenebilir enerji, döngüsel ekonomi ve atık yönetimi ile ilgili olarak yapılacak harcamalar için de ilave olarak yüzde 510 oranında hibe desteğinden faydalanılabilecek.

21 Mart tarihinde başlayan başvurular 9 Mayıs’a kadar TKDK Artvin İl İrtibat Ofisine yapılacak.

Editör: HİKMET BAŞAR