CHP İlçe Başkanlığından 19 Mayıs Kutlaması CHP İlçe Başkanlığından 19 Mayıs Kutlaması

Toplantıya Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Demircioğlu, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ersan Gedik, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Erkut Çelebi, Trabzon Ticaret Borsası Başkanı Eyyüp Ergan, TTSO Meclis Başkan Yardımcısı Hülya Ulusoy, TTSO Yönetim Kurulu Üyesi Cesur Gerigelmez, Of Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Zühal Akyüzlü, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Fatma Aydoğdu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Hatice Güner Kal, TOBB Artvin Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve Doğu Karadeniz Bölge Temsilcisi Sercan Özgen, TOBB Trabzon Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ahsen Aydın, TOBB Ordu Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Bahar Alagöz, TOBB Rize Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Funda Kazancı, TOBB Gümüşhane Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sibel Kandaz Olgun, TOBB Giresun Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Türkan Hocaoğlu ve TOBB Bayburt Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Leyla Karabulut katıldı.

TOBB Kadın Girişimciler Toplantısı Gerçekleşti-2

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Demircioğlu, bölgede bir ağaç gibi olduklarını belirterek, "Bu ağacın gövdesini oluşturan Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ve Trabzon şehridir. Trabzon hem nüfus yoğunluğuyla hem de sanayi, turizm ve tarımdaki liderliğiyle gövdeyi oluşturuyor. Bizler de Artvin olarak bu ağacın bir dalıyız. Sarp Sınır Kapısından kaynaklı olarak lojistik sektöründe güçlüyüz. Öyle güçlüyüz ki kadının eli lojistik sektöründe bile var. O kadar güçlü kadınlara sahibiz bölgede. Hem şirket yönetimi anlamında hem de uluslararası nakliyecilikte direksiyon tutan kadınlarımız bile mevcut. Bundan da gurur duyuyoruz" dedi. Demircioğlu, tarımda özellikle tıbbi aromatik bitkiler üzerine üniversite ile çalışmalar yaptıklarını, turizmde de bölgenin kültürel varlıklarını ortaya çıkarmaya çalıştıklarını vurguladı.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi, bölge olarak birlikte hareket etmeyi, bir hedef koyup bu hedefe ulaşmayı amaçladıklarını belirterek, "Kadın girişimciler bölgede, Trabzon'da çok yoğun bir şekilde çalışıyor. Bazen hızlarına yetişmekte zorlanıyoruz. Bundan da mutluluk duyduğumu dile getirmek istiyorum. Kadınların çalışmalarını destekliyoruz. Birileri çalışınca biz her zaman yanındayız. Gerçekten kadınların şans verilince neler başaracağını hep birlikte biliyoruz ve görüyoruz. Bu da bizi sevindiriyor. Bölge olarak güçlü olmayı önemsiyoruz. Güçlü bir bölge Türkiye'ye damgasını vuracak. Biz hep birlikte bir gövdeyiz, birlikte hareket edeceğiz. Her şehrimizin ayrı bir potansiyeli var ve bunları ortaya çıkarmak da bizlerin görevi. Biz odalar olarak kadınların projelerine destek konusunda her zaman hazırız. Bir şeyler üretelim. Karadeniz'i Türkiye'mizin incisi haline getirelim. Kadınlar ne kadar ön plana çıkarsa biz o kadar başarılı olacağımızı düşünüyoruz" ifadesini kullandı.

TOBB Kadın Girişimciler Toplantısı Gerçekleşti-3

TOBB Artvin Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve Doğu Karadeniz Bölge Temsilcisi Sercan Özgen, "Umuyorum ki gerek bölge gerek il bazlı çalışmalarda kadın ve gençlerde başarı sağlayacağız. Bizi ağırlayan TTSO'ya ve Trabzon KGK'ya teşekkür ediyorum. Projeler sayesinde kadınların istihdam sağladığı, markalaştığı, yaptığı ürünlerle girişimciliklerini kanıtlandığı bir süreç olacağına inanıyorum. Doğu Karadeniz'in sadece çay ve fındıkla değil fikriyle de öne çıktığı bir kadın profiliyle önde olacağız. Kadın girişimcilerin daha ön planda olmasını amaçlıyoruz" dedi.
HOPA TSO

Editör: Editör Masası