Borçka’da Çoruh Caddesi üzerinde Pazar yerini kuran pazarcı esnafı, Pazar yeri çilesinden dolayı mağdur olmaya devam ediyor.

Pazar yerinde tezgahını açan vatandaşların yanı sıra gelen müşteriler ile birlikte oluşan kalabalığa ekstra olarak kapanmayan trafik tehlike yarattı.

Borçka’da daha önce Çoruh Caddesinde açık alana kurulan tezgahlarda satış yapmakta zorlanan esnaf bu seferde Pazar yerlerinin tarihi kırmızı köprü altında bulunan Çoruh Caddesinde açılmasına tepki gösterdiler.

Tüm yaz boyunca yeni Pazar yerinde tezgahlarını açacaklarını söyleyen vatandaşlar mağdur olduklarını dile getirdi. İki taraftan kurulan Pazar tezgahlarının arasından geçen özel araçlar alışveriş yapmaya çalışan müşteriler için zor anlar yaşatırken, pazarcı esnafı da ürünlerine zarar gelecek korkusundan tedirginlik duyuyor.

Borçka HEM Sergisi Büyüledi Borçka HEM Sergisi Büyüledi

Merkeze yakın, kapalı Pazar yeri istediklerini söyleyen esnaf tüm yaz kuracakları Pazar yerinden memnun olmadıklarını dile getirdi.

Pazar yerinde köyde ürettiği organik ürünleri satan Saadet Şirin, Pazar yeri içerisinde arabaların geçmesinden kaynaklı tedirgin olduklarını söyledi. Yetkililere seslenen Şirin, “Hiç memnun değiliz çok cereyan yapıyor. Berbatız hiçbir tane satış yok. Gelsin başkan gözü ile görsün bizi. Biz yine köylü bir kadın olarak başkandan rica ediyorum bizi merkezin içine al. Ortadan araba geçiyor, tehlike ile yaşıyorum. Karşıdan karşıya geçemiyorum. Çarşı içinde araba yoktu rahattık burada rahat değiliz. Bize çare bulsunlar rica ediyorum” şeklinde konuştu.

Whatsapp Image 2024 06 07 At 16.04.12Whatsapp Image 2024 06 07 At 16.04.09Whatsapp Image 2024 06 07 At 16.04.12 (1)

Editör: AYŞE ÖZDER