Almanya Cumhurbaşkanı: “İki  Ülke Olarak Birbirimiz İçin Vazgeçilmeziz” Almanya Cumhurbaşkanı: “İki Ülke Olarak Birbirimiz İçin Vazgeçilmeziz”

Borçka Tüm Emeklilerin Sendikası Temsilcisi Selahattin Sancak Şahin, “açlığa, sefalete hayır” diyerek 19 Mart’ta yapacakları basın açıklamasına tüm halkı davet etti.

Saat 14.00’da Borçka Belediye önünde gerçekleşecek olan basın açıklamasında seslerini duyurmaya devam edeceklerini söyleyen Şahin, “Bu emekli nasıl dayanacak, sefalete, açlığa hayır diyerek ülkenin dört bir yanında sesimizi duyurmaya çalışacağız” dedi.

Şahin emeklilere verilen bayram ikramiyesi, sağlıkta katkı payı ve memurlara verilen seyyanen ödeminin bütün emeklilerin maaşına eklenmesi gerektiğini söyleyerek “ 2008’de uygulamaya konulan emeklilik sistemi değiştirilmelidir. Maaş bağlama oranı yenilenmeli ve en düşük emekli maaşı, işe yeni başlamış en düşük emekli maaşına eşitlenmelidir. Cep harçlığına dönüşmüş “bayram ikramiyesi” yerine yılda dört kez olmak üzere en az asgari ücret düzeyinde bir tutar emekliye verilmelidir. Sağlıkta katkı paylarının tamamen kaldırılması için. Emekli bayram ikramiyelerinin asgari ücret düzeyinde az olmamak kaydıyla miktarı ve sayısının arttırılması için iktidar bayramlarda verilen ikramiyeye sadece %50 zam yaparak 3.000 TL’ye çıkarılması biz emeklileri asla memnun etmemiştir. Bu nedenle sokaklardayız. Emeklilerin yaş durumu kronik rahatsızlıkları ve ilaca bağımlılıkları dikkate alınarak sağlığa erişimi kolay ve hızlı olmalıdır. Sağlıkta katkı payları kaldırılması için 19 Mart’ta sokaktayız tüm Borçka halkını sesimizi duyurmak için bekliyoruz” dedi.  

Editör: AYLA ALKAN