Yaklaşık 40 yıldan beri üretim ve tezgâhla meşgul olan pazarcı esnafı Musa Demirhan, fiyatların şu anda vatandaşın cebine göre pahalı olsa bile mevsimine göre normal olduğunu ifade etti. Ürünlerinin yarısının yerli yarısının diğer illerden tedarik edildiğini aktardı.

Pazar esnafı Musa Demirhan konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

“Yaklaşık 40 yıldan beri üretim ve tezgahla meşgulüm. Pazarcılık yapıyorum. Aynı zamanda nakliye işleriyle uğraşıyorum, dolmuşçuluk yaparım vs. Ürünlerimizin yarısı yerli yarısı diğer illerimizden tedariktir. Mesela İzmir, Manisa’nın meşhur çekirdeksiz üzümü. Şeftalimiz Bursa yarma şeftali, muzumuz yerli Antalya, limonumuz Mersin, Kastamonu Taşköprü sarımsağı hakiki. Ülkemizin en iyi, nadide ürünlerini bulundurmaya çalışıyoruz. Vatandaşımızla buluşturuyoruz. Mevsimine, kalitesine, yöresine göre bulunduruyoruz. Mesela Kırkağaç kavunumuz var. Hepsi markalı. Markadır, sıradan kesmece satıyoruz. Market ürünleri gibi “aldım, kabak çıktı; çöpe attım” yok. Burada kesiyorsun tadına bakıp öyle alıyorsun, garanti. Paranın zerresi çöpe gitmez. Erik buranın yöresel ürünü tamamen organiktir. Fiyatlar meyvelerde ve sebzelerde 20 ile 50 TL arasında değişiyor. Sarımsak 50-100 arası boyutlarına, kalitelerine göre değişir.”

Selin ve Serkan çifti mutlu günlere “evet” dedi Selin ve Serkan çifti mutlu günlere “evet” dedi

Demirhan, “Fiyatlarımız şu anda vatandaşın cebine göre pahalı olsa bile mevsimine göre normaldir. Kişinin nereden baktığı önemlidir. Bazı insanlar alırken sorun çekmiyor istediği kadar alabiliyor çünkü geliri iyi bazıları da asgari ücretli emekli tarzındaki insanlar son derece zorlanıyor alışveriş yaparken ki bunlar biliyorsunuz imkânları belli. İkinci bir imkânı yan geliri yoksa zaten emekli bitti. Asgari ücretli ayakta zor dolanıyor” şeklinde konuştu.

Demirhan, “Sağ olsun belediyemiz bir alan açmış şemsiyelerimizi verdi, yardımcı oluyor bize. Güzel temizliğini yapıyor. Her türlü hizmetini yapmaya çalışıyor. Devletimiz yöneticilerinin adaletli olmasını talep ediyoruz. Birisinin cebine 150 TL birisinin cebine 5 -10 TL girerse burada bir adalet olmaz. Kurt ve kuzu misali olur. Burada hem dürüst hem de adil olmaları lazım. Sözde değil özde Müslüman olması gerekiyor. Sözde Müslüman yönetici istemiyoruz, özde Müslüman yönetici istiyoruz. Sözde Müslüman bize lazım değil, özde Müslüman lazım. İşiyle sözü bir arada olacak. İcraatları inancıyla örtüşecek, ezmeyecek, zulmetmeyecek halkına.” ifadelerini kullandı.

Ayşe ÖZDER

Editör: Editör Masası