İki kuzen farklı partilerden meclise girdi İki kuzen farklı partilerden meclise girdi

Cumhuriyet Halk Partisi Hopa Beledi Başkan Adayı Utku Cihan, Cumhuriyet Halk Partisi Hopa İlçe yöneticileriyle birlikte Hopa Arama Kurtarma Derneği’ni ziyaret etti. Yapılan ziyarette Cihan, derneğin çok iyi işler yaptığını ve daha fazla desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Cihan yapılan ziyarette yaptığı konuşmada “Bu yapılan iş gerçekten güzel bir iş. Böyle bir ekibin belediyede olabilirdi. Derneğin gelişmesi için daha fazla desteklerin olması gerek. Biz elimizden ne geliyorsa destek veririz. Ülkede yaşadığımız depremlerde gördük ki bazı binalar yıkılmamış bazı binalar yıkılmış. Aslında o binanın inşaatında kullanılan malzemesiyle yapım tekniklerin etkisinde olduğu görülüyor. Bazı şeyleri öğrenmek lazım ve bu işlerde sizlerinde yer almanız önemli olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Whatsapp Görsel 2024 02 21 Saat 17.10.33 566B4C57Yapılan ziyarette dernek hakkında konuşan HOPA Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Demircioğlu şu ifadeleri kullandı;

“Öyle bir ekip kurulmuş ki içersinde sağlık acısından doktor, hemşire onun dışında mimarlık yapan, elektrik teknikeri ve aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Hisarcıklıoğlu böyle bir ekibin kurulduğunu öğrenince hidrolik kesme makinesi hediye etmiş yani donanımlı bir ekip var karşımızda.

6 Şubat’ta bir deprem yaşadık sahaya ilk giden ekiplerden oldu ve çalışmalarıyla diğer tüm ekiplerden takdir almıştır ve bizleri gururlandırmıştır. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası’nın altında kurulduğu için mecliste birlikte kurumsal kimliği devam etsin diye mevbut Ticaret ve Sanayi Odası başkanı ve meclis başkanını HOPAK’a başkan olarak nitelendirelim dedik. Yaklaşık 4 ay önce yapılan genel kurulda da ben ve meclis başkanı ile dernek başkanlığına geldik. Sivil toplum yapısını geliştirmek istiyoruz. Hep birlikte eksiklerini gidermek istiyoruz.”

Ali Eray ÇELİK

Editör: ALİ ERAY ÇELİK