Hopa halkı sokak köpeklerinin gün geçtikçe arttığından dolayı endişe duyuyor. Sokak köpeklerinin geceleri saldırgan ve grup halinde gezmesi nedeniyle sokaklarda rahat olamayan Hopa halkına çözüm Hopa Belediye Başkan Adayı Utku Cihan’dan geldi.

Esnaf gezisi düzenlediği sırada vatandaşlarla konuşan Cihan, sokak köpekleri hakkındaki projelerini anlattı.

Çocuğuna köpek saldırdığını ve bir daha aynı acıyı yaşamak istemediğini söyleyen vatandaşa Cihan, Hayvan severler dernekleriyle de görüştüklerini belirterek “Belediyeye bir tane veteriner alacağız. Devamlı ilgilenecek, birkaç arkadaş daha olacak. Rehabilitasyon merkezi daha iyi hale getirilecek. Zaman içerisinde tüm köpekler kısırlaştırılacak. Dolayısıyla hem sayıları azalıyor olacak hem rehabilite ediliyor olacaklar. Zarar görmeyecekler. Zarar görürlerse en çok ben evde dayak yerim. Bizim de kedimiz var ve eşimde bir öyle bir şansım yok. Kesinlikle kontrol altına alacağız” ifadelerini kullandı.

Hopa’nın yol sorunu hakkında konuşan Cihan, “Ben 11 yıldır İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde çalışıyordum ve son 4 buçuk yıldır da Ekrem İmamoğlu’nun ekibinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştım. Dolayısıyla belediyecilik benim zaten çalıştığım alanlar o yüzden onları da hızlıca yapacağız” şeklinde konuştu.

Uğur Bayraktutan’ın ‘Kırmızı Plaka’ Sevdası Uğur Bayraktutan’ın ‘Kırmızı Plaka’ Sevdası

Ali Eray ÇELİK