Vali Cengiz Ünsal; 56,7 kilometre uzunluğunda 39 adet tünelden biri olan ve Yusufeli Barajı Relokasyon Yolları 1. kısımda yer alan T14 tünelinde meydana gelen bazı çatlaklar ve yüzeysel deformasyonlarının giderilmesi için tünele alternatif olarak yapımı devam eden servis yolu çalışmalarını yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için alınan tedbirlerin öncelikli olduğunu vurgulayarak, alternatif yol çalışmalarının hızla devam ettiğini kaydeden Valimiz Ünsal, “3 bin 921 metre uzunluğunda olan T14 Tüneli'nde yapılan çalışmalar ile bölgeye alternatif olarak yapılan 2,3 km uzunluğundaki servis yolu yapımında kazı ve istinat duvarı yapımı çalışmaları devam etmektedir.

Vali 2

Yusufeli Kılıçkaya Göleti'nde Su Tutulmaya Başlandı Yusufeli Kılıçkaya Göleti'nde Su Tutulmaya Başlandı

Teknik ekiplerimiz tarafından, T14 tünelinde meydana gelen bazı çatlaklar ve yüzeysel deformasyonlar ile ilgili detaylı incelemeler yapılmıştır. Yapılan incelemeler doğrultusunda, tünelde meydana gelen çatlakların ve yüzeysel deformasyonların giderilmesi amacıyla çalışmaların daha rahat yapılabilmesi ve olası can ve mal güvenliğini tehlikeye düşmesini önlemek için çalışmalar hızla devam etmektedir. 2 yönlü (gidiş-geliş) servis yolu olarak yapımı devam eden bu servis yolunun tamamlanmasıyla tünelin tamamen trafiğe kapatılarak onarım işlemleri gerçekleştirilecektir. Tüm ekiplerimiz, çalışmalarına azami gayretle devam etmektedirler. Bu süreçte tüm gelişmeleri yakından takip ediyor, gerekli çalışmalarımızı titizlikle ilgili kurumlarımız ile birlikte koordineli bir biçimde gerçekleştiriyoruz." dedi.

Artvin Valiliği

Editör: Editör Masası