Hollanda’da 23 Nisan Coşkusu Hollanda’da 23 Nisan Coşkusu

Artvin Valisi Cengiz Ünsal, 7 Mart Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 103. Yıldönümünü kutlamanın mutluluğu içerisinde olduğunu belirtti.

7 Mart 1921’de Artvin’in düşman işgalinden kurtulması nedeni ile mesaj yayımlayan Ünsal, “Bugün Karadeniz’in son durağı, Serhat Şehir Artvin’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünü hep birlikte coşku ve gurur içinde kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Milletimiz tarih boyunca sürekli hür ve bağımsız olarak yaşamış, ne pahasına olursa olsun bağımsızlığından asla vazgeçmemiştir. Bundan tam 103 yıl önce, vatan toprakları üzerinde dalgalanan ay yıldızlı bayrağının ve bağımsızlığının her şeyin üstünde olduğunu vermiş olduğu onurlu mücadele ile göstererek, “Ya İstiklal Ya Ölüm.” diyen ecdadımızın yolunda iz süren Artvin halkı, 7 Mart 1921’de Kurtuluş meşalesini yakmış Artvin’imizi düşman işgalinden kurtarmıştır”

“Bir asır önce, vatanı ve milleti uğruna, şanlı bayrağımızı ve istiklalimizi korumak adına gerektiğinde gözünü kırpmadan canını veren Artvin halkı, içeriden veya dışarıdan, dirliğine, birliğine, kutsallarına el uzatan türlü düşmana karşı onurlu duruşundan hiçbir zaman taviz vermemiş, bu kararlılığı ve mücadele ruhuyla da var olmaya devam etmiştir. Devletimiz, omuz omuza vererek birlik ve beraberlik ruhu ile her zorluğun üstesinden gelmeyi şiar edinen Aziz Milletimizin yanında olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Bizlere düşen görev; milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, birlik ve beraberlik içerisinde bölünmez bütünlüğümüzü korumak için elimizden gelenin en iyisini yapmak olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıldönümünü bir kez daha kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

Artvin Valiliği

Editör: Editör Masası