AK Parti Yusufeli İlçe Başkanı İbrahim Alkan, Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın Yusufeli yeni yerleşim yerindeki hak sahiplerini parlamentoda yeniden gündeme getirmesini eleştirerek, “Düne kadar buradan ilçe olmaz diyen muhalefet.Düne kadar hak sahipliği noktasında başvuru yapmayın diyen muhalefet.Bugün itibarıyla çıkmışlar vatandaşımıza hak sahipliği hakkınız elinizden alındı diyebiliyorlar” diyerek sert tepki gösterdi.

AK Parti Yusufeli İlçe Başkanı İbrahim Alkan, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın Yusufeli yeni yerleşim yeri sorunları meclise taşımasına tepki göstererek açıklamalara yanıt verdi.

Alkan, tepkisini şu sözlerle dile getirdi: “Bizde soralım hak sahibi şartları nasıl olmakta? Birincisi bu hak sahipliği kanunen olmuyormu? Kanun çıkması gerekmiyor mu sizler aynı zamanda hukukçu değil misiniz?Sizler düne kadar buradan ilçe olmaz demediniz mi? Kimse gidip boşuna hak sahipliği yapmasın boşuna para yatırmasın dedinizmi? Bugün itibarıyla iktidar partisinin yapmış olduğu çalışmaları karalamaya ve vatandaşa bir algı oluşturarak sanki ilçemizde hiçbir yatırım gerçekleşmemiş söylemleriniz doğru mu?Vatandaşa sizin oy vermiş olduğunuz iktidara bakın diyerek kötülemeye çalışmak bir siyasetçiye yakışıranlayış olmamalıdır.Vatandaşın oyuile mi dalga geçiyorsunuz? Vatandaşbunun hesabını da sandıkta sorar. Başaramayacaksınız boşuna kendinizi yormayın boşuna algı oluşturmaya çalışmayın.Bu necip millet iktidar partisinin de muhalefetin de ilçemize ne yatırımlar kazandırıldığını çok iyi bilmekte.Asıl bu memleket için sizler ne yaptınız Allah aşkına vatandaşın hangi derdiyle dertleştiniz.Hadi dertleştiniz diyelim onca millet Vekilleri getirdiniz ilçeye hangi sorunları çözdünüz.?Şimdide vatandaşın gönül verdiği partisiylemi dalga geçiyorsunuz?Bahsettiğiniz hak sahipliği konuları ilçemizde bugün itibariyle mi oluştu? Mevcut olan sorunlar geçmişten gelen sorunlar değilmi geçmişte sizde ilçede siyasette ve makamlarınızda vardınız.Bunu vatandaş çök iyi bilmekte. Kanunen aşılması gereken sorunları Sizlerde bir hukukçu olarak çök iyi bilmektesiniz.İlçede siyaset yaparken önce ilçeye siyaseten ne kazandırılmış vatandaş ona bakar. Bu kazanım Maalesef sizde yok. Kim taş üstüne taş koymuş vatandaş ona bakar. Vatandaşın derdiyle kim dertleşmiş sorununu kim çözmüş bunca yatırımları ilçeye kim kazandırmış vatandaş o yatırımlara bakar.Öyle mikrofonları alıp da boş boş konuşmakla bu işler olmuyor önce icraat. Yatırım yapacaksınız sonra da biz yaptık bu yatırımı ilçeye diyerek çıkıp açıklayacaksınız bizde sizleri alkışlayacağız önce ben sayfamda sizlere yer ayırarak teşekkür edeceğim.Siz teşekkür bile edemiyorsunuz. Vatandaşın taşınma sürecinde tabii ki mağduriyetler olacaktır 3200 tane köylerle birlikte konut inşa edilmiş bu sorunlar birden hallolacak birden çözülecek sorunlar değil zamanla adım adım takip edilerek çözülecek.Yeni yerleşim yerinde yapılan yatırımları hepimiz görmekteyiz ve bu yatırımları karalamaya çalışanlara müsaade etmeyeceğiz. Yusufeli̇ İlçemiz insanı adıyla namıylaTürkiye’ye nam salmıştır. Hemşerilerimiz bu karalamaya fırsat vermeyecektir.Biz kurtla yiyip sahibiyle ağlamayız.Bizler dürüst siyaset yaparak memleketimizin kazanımları ve refahının üst seviyeye çekmesi için mücadele veriyoruz.”