Artvin Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı bütün İşletme Müdürlüklerindeki yangınla mücadele personeline teorik ve uygulamalı eğitimler verildi.

Düzenlenen eğitimlerle gerek bilgi ve donanım gerek araç temini konusunda olası yangınlara hazır hale gelmeyi amaçlayan Orman Bölge Müdürlüğü, vatandaşlara da sahada bilgilendirmeler yaptı.

Bölge Müdürlüğü; bahçe temizliği ve anız yakma zamanı başlamadan önce yangın riskli taşıyan bölgelerdeki vatandaşlara da sahada bilgilendirmeler yaparak olası yangın durumunun önüne geçmeyi amaçladı.

Orman yangınlarının yüzde 89’unun insan kaynaklı olduğunu vurgulayarak eğitimlere önem verdiğini kaydeden Bölge Müdürlüğü; “’Geleceğin için çayını yakma’, ‘Ateş eken yangın biçer’” sloganlarıyla tedbir almanın yangını söndürmek kadar önemli olduğu bilinciyle eğitimlere devam ettiğini aktardı.

Eğitimler sırasında ekipman kontrolleri de yapılarak gerekli araç ve gereç temini tamamlandı. İşletme müdürlüklerinde ekipman kontrolleri yapılarak olası yangınlara hazır hale getirildi.

44 sene sonra Artvin’de buluşacaklar 44 sene sonra Artvin’de buluşacaklar

obm-2

obm-3

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT