Yeniden Refah Partisi İl Binasında yapılan tanıtım toplantısında, il ilçe belediye başkan adayları, il genel meclisi ve belediye meclisi adaylarını açıkladı.

Toplantıda konuşma yapan Yeniden Refah Partisi Artvin İl Başkanı Göksel Sönmez, hedeflerinin 31 Mart seçimlerinde Milli Görüş belediyeciliği ile halkı tanıştırmak olduğunu söyledi.

Whatsapp Image 2024 02 23 At 16.40.30

Uçurtma Şenliği renkli görüntülere sahne oldu Uçurtma Şenliği renkli görüntülere sahne oldu

Halka hizmet hakka hizmettir düsturuyla siyaset anlayışlarını devam ettirdiklerini kaydeden Sönmez, “Milletimizin istiklal ve istikbali için yarım asırdan uzun zamandır sürdürdüğümüz bu yürüyüş bugün inanmış kadrolarıyla devam ediyor. Milli görüş sadece bir siyasi hareket sadece bir siyasi görüş değil aynı zamanda bir yaşam felsefesidir. Milli Görüş’ün temel taşları ahlak, fazilet, merhamet, liyakat, feraset, hidayet, dirayet ve gayrettir. Milli Görüş, Türkiye’de siyaset sahnesine çıktığı ilk günden itibaren rant peşinde koşmayan makam ve rakam için değil Allah rızası için hizmet eden milli görüş kadroları tarihimizde müstesna bir yere sahip olmuştur. 1994’te Türkiye’nin en büyük şehirleri yönetmeye başladığımızda milletimiz sosyal belediyecilik ve hizmet siyasetini bizimle tanıdı. Bu sebeple refah belediyeciliği bugün hâlâ milletimizin hafızasında boş bir sada olarak yankılanmaktadır.” dedi.

“Türkiye bugün farklı görünse de aslında birbirinin aynısı olan ve milletimizin hak ve hukukunu gasp eden 3 belediyecilik anlayışına mahkum edilmiştir.” diyen Sönmez,  konuşmasında şunları ifade etti: “Bunlardan ilki rant belediyeciliğidir. Bu anlayışla ahlak ötelendi, şehirlerimiz yok edildi. Kaçak katlar, beton yığınları, torpilli alımlar, fesat karıştırılmış ihaleler oldu. Helal kazanç, alın teri, temiz hava, yeşil doğa değersiz görüldü. Faizle borç batağına sürükleyenler yolsuzlukla haram sofralarına düşkün oldular. Rant girdiği her yeri zehirleyen bir uyuşturucu gibi hareket etti. Kurumlarımız çürüdü, ahlak çöktü, haramın normalleştirildiği belediyelerde bereket kalmadı. İsraf denizinde batan bu belediyeleri yönetenler son ana kadar yolsuzluğa israfa adam kayırmacılığı devam ediyorlar. İkincisi heykelci belediyecilik. Rant belediyecilikte olduğu gibi tüm yanlışlar ve yolsuzluklar tekrarlanıyor. Millete yapılacak hizmete vakıf edilecek kazançlar, festivallere, reklam ajanslarına, sözde sanatçılara aktarılıyor. Vatandaş hizmetten mahrum kalırken partizanların cebi doluyor. Milletimizin başına bela olan bir diğer , belediyecilik türüyse örgütçü belediyeciliktir. Bu anlayış üzerinden siyaset yapıp milletin oyunu olanlar milletimizin düşmanlarına destek veriyor. Böyle olunca da orada halkın değil terörün sözü geçiyor. Vatandaşlarımızın vatanseverlik duyguları ve derin acıları istismar ediliyor. Bu acıların terör sözcüleri kendi evlatlarını Paris’te, Londra’da yaşatırken garibanın evlatlarına Sur’da, Cizre’de ölümü reva görüyor. Örgütçü belediyeler hak, halk diye bağırırken halk düşmanlarıyla birlikte hareket ediyor, milletin tek bir yarasına şifa olmuyor. Bu anlayış milli vicdanımızda yaralar hafızamızda ise kara izler bırakıyor. Bugün bu tehlikelere karşı biz milletimizi çaresiz, memleketimizi ümitsiz bırakmayacağız. En zor zamanlarda sorumluluk üstlenen milleti canından aziz bilen kadrolarımız bu tarihi dönemeçte yeni bir çözüm için Türkiye’ye yeniden refah getirmek için ayağa kalkmıştır. Milletimizin tüm dertlerine çare olacak tüm yanlışları durduracak bir hizmet anlayışıyla buradayız. Milletimizi ahlaklı belediyecilik ile tanıştırmak için yine hazırız bizim beyannamemizde rant değil ahlak var bizim beyannamemizde heykel değil insan var, terör değil, vatan aşkı var. Çıktığımız bu kutlu davada geldiğimiz yeri unutmayacağız. Çıktığımız yolda adam satmayacağız. Ne olursa olsun yalan söylemeyeceğiz bizi satanı da asla unutmayacağız.”

Hikmet BAŞAR

Editör: HİKMET BAŞAR