Artvin 1. Amatör Ligi’nin başlamasına kısa süre kaldı. Ligin yeni takımlarından Hopa Spor Eğitim Spor Kulübü, şampiyon olmayı hedefliyor. Artvinli gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için yola çıkan Hopa Spor Eğitim Spor Kulübü,  yerli gençlere şans verildiği zaman başaramayacakları bir şeyin olmadığını kanıtlamak istiyor.

Laz Böreği ve Hamsili Ekmeğin tadını herkes öğrenecek Laz Böreği ve Hamsili Ekmeğin tadını herkes öğrenecek

Hopa Spor Eğitim Spor Kulübü Başkanı Kerim Sarı, kulüp yönetiminde Ende Cudi Topaloğlu, takım antrenörü Şaban Pehlevan ve takım kaptanı İzzet Özgüç Önal, anlamlı bir oluşum oluşturarak yaklaşık Artvin il ve ilçelerinde 38’e yakın oyuncu havuzu oluşturdu.

Hopa Spor Eğitim Spor Kulübü Futbol Takımı Kaptanı İzzet Özgüç Önal,  takımın yeni kurulduğunu belirterek “Bizim oynadığımız zaman gençlere sahip çıkmama olayı vardı. Bu sene Artvin’de takımların birçoğu genlere yöneldi. Bu takımda 30’a yakın geç bulunuyor. Artvinli, Hopalı, Arhavili işte buranın çocuğuna şans verildiği zaman oynayabildiğini göstermek istiyoruz.

Hopa Spor Eğitim Spor Kulübü (3)

Artvin’de futbolun buralara gelmesini sağlayan bizdik, buranın çocuklarıdır. Biz gençken bize yapılanları yapmayacak bir kulüp kurarak, yerli gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutarak bir takıma bir topluluğa kazandırmak istiyoruz.

Kulübümü bu sene kuruldu ve en büyük hedefimiz şampiyonluk. Burada bulunan çocuklar ilk kez bir arada oynayacaklar o yüzden ligde başarı sağlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Artvinli gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak istediklerini belirten Hopa Spor Eğitim Spor Kulübü Futbol Takımı Antrenörü Şaban Pehlevan “Artvin’de top oynamış gençleri bir araya getirdik. Takımı bu sene kurduk ve istenmeyen oyunları bile kabul ettik. Takımızda 38 kişi oyuncu bulunuyor. Bu sayıyı 24’e düşüreceğiz ve bu demek oluyor ki Hopa’da bir takım daha kurulabiliyor.

Hopa Spor Eğitim Spor Kulübü (2)

Kulüp Başkanımız Kerim bana gelerek böyle bir oluşum kuralım destek olur musun dedi. Kabul ettim tanıdığım oyuncular olduğu Arhavi’den Hopa’dan Borçka’dan Ardeşen’den kulübümüze gelmek isteyenler oldu. Alabildiğimiz oyuncuları almaya çalıştık. Bu sene başarı sağlayarak Artvinli gençlerin şans verildiği zaman yapamayacakları bir şeyin olmadığını göstermek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Ali Eray ÇELİK