Yeşil Melekler, 2023-2024 Sezonu THF Kadınlar 1. Ligi’nin ilk maçını 15 Ekim Pazar (Bugün) günü saat 13.00’de Artvin Çoruh Üniversitesi 15 Temmuz Spor Salonu’nda Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü ile oynadı.

Yeşil Melekler çekişmeli geçen müsabakayı kazanmasını bildi. Yeşil Melekler, müsabakanın ilk yarısında oynadığı güzel oyun sayesinde karşılaşmayı 33-31 kazandı.

Yeşil Melekler galibiyetle başladı (2)

Maç sonunda açıklamalarda bulunan Artvin 7 Martspor Kulübü Kadın Hentbol Takımı Antrenörü Murat Ülker, “Bu çocuklara sahip çıkılması gerekiyor. Bakın ne güzel oynadılar, Artvin halkının bu çocukları desteklemesini istiyoruz. Bu çocuklara verilecek destek bizi şampiyon yapar, süper lige de çıkarız” dedi.

Bakan Bak, olimpiyatlarda milli sporculara güveniyor Bakan Bak, olimpiyatlarda milli sporculara güveniyor

Sezona galibiyetle başlamanın önemine değinen Ülker, “Sezona güzel bir karşılaşmayla başladık. Galibiyetle başlamak çok önemliydi ve kazanmasını bildik. Daha sezonun başındayız ve oyunumuzu bundan daha da iyi olacak. 5 sezondur birinci ligdeyiz ve oyuncularımız çok deneyimli birbirini tanıyor. Biz istiyoruz Artvin’in çocukları kazansın iyi yerlere gelsin Artvin bir spor kenti olsun” şeklinde konuştu.

Ali Eray ÇELİK

Editör: ALİ ERAY ÇELİK