Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen Anadolu Yıldızlar Ligi Osman Bayrakdar Sezonu Hentbol Türkiye Şampiyonası Müsabakaları sona erdi. Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde mücadele eden Yeşil Melekler, 21-27 Ağustos tarihleri arasında Aydın iline bağlı Kuşadası’nda yapılan Türkiye Şampiyonası’nda 4’üncü olarak derece elde etti.

Artvin’i en iyi şekilde temsil etmek için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirten Takım Antrenörleri İsa Keleş ve Murat Ülker “Türkiye şampiyonasında ilimizi en iyi şekilde temsil ettik. Takımımız Anadolu Yıldızlar Ligi’nde grup, çeyrek final ve yarı final müsabakalarında namağlup şekilde ilerledi ve Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Türkiye Şampiyonası’nda ise Kastamonu ilini temsil eden takıma yenilerek 81 il 82 takım arasından Türkiye 4’üncüsü olma başarını gösterdik” ifadelerini kullandı.

A Milli Futbol Takımı'nın Grubunda Yarın Gürcistan ile Çekya Karşılaşacak A Milli Futbol Takımı'nın Grubunda Yarın Gürcistan ile Çekya Karşılaşacak

Türkiye Şampiyonasına giden ve dereceye giren tek branş olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Takım Antrenörleri Keleş ve Ülker, “Artvinli çocukların neler yapabileceğini tüm Türkiye’ye gösterdik. Artvin ilinde takım sporlarında başarı elde ettiğimiz için çok mutluyuz ve gururluyuz” dedi.

Takım Antrenörleri İsa Keleş ve Murat Ülker, Artvin’i temsil eden sporcuları, Türkiye Kadınlar Hentbol 1. Ligi’nde mücadele eden ve takımın tamamı Artvinli sporculardan oluşan 7 Mart Spor Kulübü ‘ne katarak Artvin’i hentbolda daha ileriye götürmek istediklerini belirterek sözlerini noktaladı.

Ali Eray ÇELİK

Editör: Editör Masası