ÖSYM tarafından üç oturumda düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın üçüncü ayağı olan YDT’de sınav heyecanı yaşanıyor. 
YKS’nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) dün binlerce adayın katılımıyla gerçekleşti. Bugün ise YKS’nin ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) sınavı 10.15 itibariyle yapıldı. YKS’nin üçüncü oturumu olan Yabancı Dil Testi (YDT) ise saat 13.45 itibariyle başladı.
Bu yıl 245 sınav merkezinde uygulanacak olan YKS sınavı Artvin bazında 26 bina ve 9 bin 823 adayın katılımı ile gerçekleşecek. Sınav güvenliğinin sağlanması amacıyla 208 kolluk kuvveti görev yapacak.

Cebeci ve Şimşek Ailesinin Mutlu Günü Cebeci ve Şimşek Ailesinin Mutlu Günü

YKS sınavının üçüncü oturumu olan YDT sınavında adaylara, Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinde yapılacak. Her dil için ayrı soru kitapçığı bulunacak. Sınavda adaya, başvuruda bildirdiği yabancı dile ait soru kitapçığı verilecek. 15.45'te başlayan sınav, 120 dakika sürecek.
Sınava giren öğrencilerin rahatsız olmaması adına sürücülerin korna çalmamaları, yüksek ses çıkarılmaması, iş makinelerinin çalıştırılmaması, inşaatlarda çalışmaların durdurulması bekleniyor.

Editör: AYLA ALKAN