Fener alayı yürüyüşü ve Samida konseri ile taçlanan bu özel gün, gençlerimiz ve halkımız tarafından büyük ilgi gördü.
Akşam saatlerinde başlayan fener alayı yürüyüşü, renkli görüntülere sahne oldu. Ellerinde meşalelerle yürüyüşe katılan gençlerimiz, Atatürk’ün bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin önemini bir kez daha hatırlattılar. Yürüyüş boyunca Yusufeli sokakları, marşlar ve coşkulu sloganlarla adeta bayram yerine döndü. Fener Alayı yürüyüşüne Yusufeli Çok Programlı Anadolu Lisesi Bando Takımı eşlik etti.

Yusufeli’nde Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Yapıldı Yusufeli’nde Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Yapıldı

Yusufeli 19 Mayıs -2
Yürüyüşün ardından sahne alan Samida, dinleyicilere unutulmaz bir konser deneyimi yaşattı. Grup, sevilen şarkıları ve enerjik performanslarıyla izleyicilere keyifli anlar yaşattı. Konserin sonunda Yusufeli halkı, hep bir ağızdan 19 Mayıs’ın anlam ve önemini vurgulayan sözlerle geceye son verdi.
Yusufeli Belediye Başkanı Barış Demirci yaptığı konuşmada, “Kıymetli hemşehrilerim, sevgili Yusufelililer, çok değer verdiğim çocuklar, gençler hepiniz hoş geldiniz. Bugün 19 Mayıs 2024, 19 Mayıs 1919’dan tam 105 yıl sonra bir çift mavi göz Samsun’a ayak basıyor, kurtuluş savaşının meşalesini yakıyor. O günlere selam olsun, Mustafa Kemal’e selam olsun. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mız kutlu olsun! Başkan Demirci, konuşmasının devamında gençlere seslenerek, "Sevgili gençler, sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Atatürk'ün sizlere emanet ettiği bu cennet vatanı, birlik ve beraberlik içinde daha da ileriye taşıyacağınıza inancımız tamdır. Hep birlikte bu güzel akşamda önce Fener Alayı yürüyüşümüz ve Samida grubunun muhteşem konseriyle bayramımızı coşkuyla kutladık. Yusufeli Belediyesi olarak bu anlamlı günde bizlerle birlikte olan, coşkumuzu paylaşan ve etkinliklerimize katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Atatürk’ün gençliğe armağan ettiği bu özel günü, gelecek nesillere aktarmaya ve aynı heyecanla kutlamaya devam edeceğiz.” dedi.
Yusufeli Belediyesi

Editör: Editör Masası