Taşlıca köyü Kılıçlı Mevkinde (Stimzara) 3’üncüsü düzenlenecek olan Hatila Bal Şenliği konserler ve çeşitli etkinliklerle gerçekleşecek. İki gün sürecek olan festival hakkında Taşlıca Köyü Muhtarı Ümit Akalın bilgi vererek, tüm Artvin halkını şenliğe davet etti. 
Hatila Bal Şenliği hakkında açıklama yapan Muhtar Akalın, şenliğin Taşlıca Köyü Muhtarlığı ve S.S Taşlıca Köyü Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi tarafından düzenlendiğini ifade ederek şunları söyledi; “2023 Bal Festivalimiz 2 gün sürecektir. 26-27 Ağustos tarihlerinde Cumartesi ve Pazar günleri olacaktır. Cumartesi günü yapılacak olan organizasyonumuzda kamp konaklama ve konserle günü devam ettireceğiz. Ana festivalimiz Pazar günü saat 10.00 ile 19.00 saatleri arasında yapılacaktır.”  ifadelerine yer verdi. 
“HATİLA BALINI DÜNYA PAZARINA TANITABİLMEK”
Akalın, “Festival içeriğine balı tanıtım, balı ön planda tutma ve Hatila’nın turistik değerlerini arttırabilmek adına yapmış olduğumuz bir festivaldir. Burada önemli olan; Hatila Balını dünya pazarına tanıtabilmek. Bunun için uğraşıyoruz” dedi.
Festival etkinlikleri hakkında bilgi veren Muhtar Akalın, “Balla ilgili olarak yarışmalar düzenleyeceğiz. Bu yarışmaların içerisinde bal ağası seçiyoruz. Geçen yıl yaptığımız gibi bir bal ağası seçimi yapılacak. Bal açık arttırmayla ihaleye çıkacak ve en yüksek fiyatı verecek olan bal ağası seçilecek. Bunun yanı sıra yarışmacılar olacak. Bunların arasında çeşitli oyunlar oynanarak galibiyet alanlara yine Hatila Balının tanıtımı amaçlı bal hediyesini de takdim edeceğiz. En sonunda saat 19.00 gibi de kapanış gerçekleştireceğiz.” ifadelerine yer verdi. 
Cumartesi günü yapılacak olan konserde yerel sanatçılardan Volkan Çeliktaş ve Bağlamacı Özgür Altunkaya sahne alacak. 
Şakir Kara’nın sunumuyla düzenlenecek olan 3. Hatila Bal Şenliği’ne saat 08.00’de Marketim AVM önünden araç kalkacaktır.

44 sene sonra Artvin’de buluşacaklar 44 sene sonra Artvin’de buluşacaklar

Ayşe ÖZDER
 

Editör: Editör Masası