Yoğun katılımın olduğu program; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından Kütüphane Müdürü Yıldırım Erdem, günün anlamı üzerine sunum gerçekleştirdi. Erdem, şu ifadeleri kullandı:
“Bugün sizlere ya zamanın içinde olacağız ya da zamanın dışında olacağız düşüncesinin ne kadar önemli olduğunu Dijital Geleceğin Anahtarı:  Yapay Zekâ Temelli Akıllı Kütüphaneler üzerinden sizlere kısaca anlatmak istiyorum. Günümüz dünyasında her şeyin akıllı algoritmalar üzerinde inşa edildiği bir dönemdeyiz. Bu akıllı algoritmalar sayesinde artık her şey kolayca hal edilebilir bir duruma gelmiştir. En garantili mesleklerden olan Tıp bile artık bu akıllı algoritmalar sayesinde reçete yapabilecek robotlar ortaya çıkarmıştır. Her ne kadar bu durum bizlere kolaylıklar sağlasa da bizler çağa uygun ve teknolojiye bağımlı olmadan kendimizi bilgi noktasında geliştirmemiz gerekmektedir. Zamanın içinde olmak bunu gerektirir. Diğer türlü maalesef birçok olumsuzluklarla karşı karşıya kalacağız. Teknolojinin yararı olduğu kadar zararları da bir o kadar fazladır. Dolayısıyla önce zihinsel donanım ve tabii ki teknolojiyi bilinçli kullanan bireyler yetiştirmemiz lazım. Bu istikamet üzerine siz değerli okurları doludizgin kütüphanelere gitmeniz ve var olan kaynakları verimli bir şekilde kullanmanız ve bu yönde kendinizi yetiştirmemiz bizler için çok önem arz etmektedir. Kütüphanelerimiz her geçen gün koleksiyonuyla etkili vizyonuyla okurlarıyla büyümektedir. Bu büyüyen kütüphanelerimize siz değerli kitap okurlarını daima kütüphanelerimize bekliyor olacağız. 60. Kütüphane Haftamız kutlu olsun kitap ile kalınız.” 
Erdem'in sunumundan sonra program; Ardanuç Anaokulu Gösterisi, liselerden günün anlamı üzerine kompozisyonların okunması, Yazar Okur Buluşması kapsamında araştırmacı yerel yazar Bahaddin Yazıcı’nın Dijital Geleceğin Anahtarı Yapay Zekâ Temelli Akıllı Kütüphaneler ile ilgili konuşması ile devam etti. Daha sonra Ardanuç Atatürk İlkokulu Nasrettin Hoca Gösterisi, resim ve mani gösterisi ve 4/6 yaş Ardanuç Müftülüğü Kuran Kursu öğrencilerinin kitap gösterileri yapıldı.
Programın sonunda; 2023 Yılında en çok kitap okuyan; ilkokul, ortaokul, anaokul, okulöncesi, yetişkin, bebek, etkin kullanıcı ve sıra dışı okurlara ödüllerinin verilmesi ayrıca program içinde olan bütün kitapseverlere sürpriz ödüller takdim edildi.
Programa; İlçe Kaymakamı Mehmet Çelik, İl Kültür ve Turizm Müdürü Yunus Emre Aytekin, Kütüphane Müdürü Yıldırım Erdem, Araştırmacı Yazar Bahaddin Yazıcı, kurum amirleri, parti temsilcileri ve kitapseverler katıldı.

Acar’dan Hayırlı Olsun Ziyareti Acar’dan Hayırlı Olsun Ziyareti

ardanuç-2

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT